Koolis mured.. 06.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul mure oma 2 klassis õppiva poisi pärast.Kool soovitab ,et tuleks saata lastepsühhiaatri juurde,kuna koolis pidi käituma imelikult.Segab tundi,vahest kui ei meeldi keeldub tööd kaasa tegemast,vahest rebib töö puruks.Aga teiseküljepealt vaadatuna poiss on kõigi lastega sõber,tahaks olla pidevalt eesrinnas kui ta asja hästi oskab ja kui ei küsita siis solvub ja terve ülejäänud tunni jälle mossitab.Tänu sellisele käitumisele tekivad koolis halvad hinded.
Kui ta käest küsin kuidas koolis läks vastab ta alati hästi.Kui küsin miks sa töö katki tegid siis ütleb et kogematta.Mure igatahes suur kuna koolihinded ja samuti õpetajate suhtumine asjasse hakkab halvenema.(st.pannakse halbu hindeid juba ainuüksi käitumise eest,mitte oskamise või mitteoskamise eest).
Kas tuleks pöörduda psühhiaatri juurde.Ja teda on sinna ka raske saada kuna arsti juurde keeldub ta minuga tulemast ja kui vägisi vedada tekkib ju pigem vastupidine effekt.

Vastust ootama jäädes.
L.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaater aitab. Kindlasti käige ära - annab juhiseid õppimise kohta (sellega Poiss ära võludagi), annab tervise osas soovitusi, häire olemasolul võtab selle kõrvaldamise oma juhtimise alla.
Lastepsühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet