Murdeea raskused 02.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Murdeeas tütarlaps sageli väga närviline, keerutab lihtsalt ei millestki probleemi üles, nutab sageli,põeb ka oma kehakaalu, kuigi see pole sugugi suur. Kas peaksime selle närvilisuse lihtsalt ära kannatama või tuleb siiski pöörduda abisaamiseks mõne spetsialisti juurde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolikoormus suur, uneaeg vähene, liikumisvaegus oluline.
Piisavalt puhkust, une arvelt ei tohi aega "näpistada."
Õpetada õppimist - mis oluline, kuidas süstematiseerida, visualiseerida. Kes oskab spikrit teha, see oskab oulise esile tuua.
Kodustega ta oma pingeid maandabki, seega - toetada, rahustada, lohutada, julgustada. Veelkord - koolisüsteem on liigselt "kurnav," vähe mänguline, vähe rõõmus. Peaks olema nagu trennis - tahan, soovin, julgen küsida, suudan, arenen, oskan õpitut ka enda huvides kasutada.
Toetaga ja julgustage teda, tõstke tema eneseusku.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet