probleem 16-aastase pojaga 10.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on mure oma 16-a poja pärast, kes mitte midagi ei viitsi teha ja hakkab mulle kõiges vastu. Ta on kogu aeg vihase olekuga. Isegi suheldes sõpradega pidi ta vahetevahel vihane olema ja irisev. Minu sõna ta üldse ei kuula. Olen pöördunud psühholoogi poole ja lasknud astroloogilise kaardi järgi tema olekut hinnata. Sellest selgubki, et ta hakkab vastu nii elule kui mulle. Ma isegi usun vist juba, et see on saatus. Temas puuduks nagu igasugune eluenergia. Ta ei õpi, spordi, pese, korista, isegi telekat enam eriti ei vaata. Huvitub ainult arvutimängust ja hasartmängust automaatidega. Kas see võib olla juba sõltuvus? Ma ei tahaks leppida sellega, et minu poja elu hakkab minema allamäge. Kuidas teda panna elust rõõmu tundma? Suhelda ta minuga eriti ei soovi ja vestlustes lööb alati välja üleolev suhtumine. Koolis pidi ta olema vaikne, tihti teeb poppi. Kas peaksin pöörduma psühhiaatri poole? Kuna tema keeldub kindlasti arsti juurde minemast, siis paluksin kasvõi iseenda rahustamiseks infot, mida teha, et sellisest kriisist välja tulla. Kas astroloogilist prognoosi võtta tõsiselt?

Tänades ette, ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemiks võivad olla murdeea kasvuraskused. Võib ka olla tegemist hüperaktiivsusega, aga ka isiksuse kujunemise problemaatikaga ning sellega kaasneva mängurluse küsimustega ja teisigi. Milline nendest põhjuslik ja millised kaasnevad või tagajärjed on, seda on vaja selgitada noormeest nähes, temaga vesteldes. Psühhiaater oskab diagnoosida ja lahendeid anda. Oluline on esmakontakt ja see, et ta arstile läheb. Minna tohtri juurde nende kaebustega, milliseid ta ise tunnistab. Kui ta mingitel põhjustel keeldub tohtriga kohtumisest, siis käige ise vastuvõtul ning selgitage olukorda arstile. Üheskoos leiate tegutsemisplaani. Astroloogia siin ei aita. Aitab arstiabi.

Tegutsege! Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet