Korduvad paanikahäired 29.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 24a,naine.Paanikahäired algasid mul 3a.tagasi.Läksin siis esimest korda neuroloogi juurde,kuna ei suutnud normaalselt oma igapäeva elu enam elada.Hommikuti ei suutnud norm.tööle bussiga sõita,kuna hakkas nii halb,süda peksis,otsaesine läks tuliseks,tekkis õhu puudus ja mõtlesin et minestan kohe ära,selline hirm oli.Neuroloogi juurest sain selleks korraks abi,ta kirjutas mulle cipralexi.Võtsin korrapäraselt rohtusi,kuskil pool aastat ja tundsin ennast hästi ning tervena.Ravi lõpetati.Möödus 5kuud ja kõik kordus taas.Läksin siis uuesti psühiaatri juurde ja kurtsin oma muret.Arst kirjutas rexetini ja saatis mind psüholoogi juurde.Võtsin korrapäraselt 5kuud rexetini ja peale psüholoogi juures käike tundsin,et ei vaja rohkem tablette ja olen täitsa terve.Jätsin tablettide võtmise ning mõne aja pärast kordus kõik taas.Seadsin siis sammud uuesti arsti juurde ja lasin uuesti rohud kirjutada.Võtan nüüd siiamaani rexetini.Kas on üldse võimalik,et ei peaks terve elu neid tablette koguaeg sööma,võimalus normaalslt elu ilma paanikahäireteta edasi elada?Äkki oskate soovitada mingi raamatut,kust lisaks abi leida?Sest olen kuulnud,et tabletid üksi terveks ei ravi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohi, harjutused, uus hoiak e minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiip. Ainult rohuga asi ei parane. vt. varasemaid soovitusi.
Google otsin, lugemist lõputult palju.
Lugemisest ilma harjutusteta ei ole kasu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet