narkosõltuvus 16.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

on võimalik kuidagi inimest ümber veeta või, mõjutada kuidagi? 35 aastane mees tarvitab 10 aasta jooksul amfetamiini , extasi, tean et oli proovitud nii kork kui LSD, nii kokaiin kui marihuana.....vist peaegu kõik mis olemas on. Inimene ta on üli hea, kas tõesti utoopia see kui unistan teda aidata. Ta ise kus juures ei arva et ta on sõltuvuses.....A tegelikult võibolla ainult mulle nimodi räägib.Präegu kasutab ta kord kuus amfetamiini, ja harva võtab napsu-mõõdukald. Kui ausalt üeldes ma isegi ei tea millest alustada....kardan et ta tõmbub minust eemale kui hakkan koguaeg rääkima - lõpetara, see on kahjulik. Ta kindlasti mulle ütleb nagu kõik teised-tunne ju hea! ei võrdle alkohooli mõjuga. Kart on et ta ei taha sellest loobuda. Seda mõtted ka olen lääbi töödeldanud et asendus tegevus pean talle leidma, aga teades teda 16 aastad ei kujuta ette gi mida sellist mõjukad võiks olla et teda hullult huvitama hakkaks.....Võibolle see pole teie teemagi aga ma hakkasin teid usaldama, sellepärast just teie käest tahtsiin nõu küsida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajab kindlasti ravi, eluviisi muutmist, sportlikku tegevust. Muidu on varsti ja äkki tervis "tuxis" ja muud pahandused.
Tervetel lastel on terved vanemad.
Elu ei ole ju narkotsi-uimas-olelemine!!!!
Elus on vaja ikka mehemõistust ja mehetegusid. Sellest lähtudagi. Aidata teda, aga elukaaslaseks vaadata ikka korralik Inimene.
Psühhiaatrid elukohajärgselt või siis Wismari Haigla narkoloogid - sealt siis alustada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

hasartmängusöltuvus

olen mänginud viimasel ajal köik oma rahad netis nii kui paha tuju tuleb lähen mängima ja ei suuda peatuda enne kui arve tyhi .

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Haiguslik hasartmängurlus on tõsine haigus, haigus nagu A.N.T.S. (Alkoholism, Narkosõltuvus, Toksikomaania, Suitsetamine või viimastel kümnenditel tekkinud arvutimängude sõltuvus.
Kus on normi-haiguse ...

Loe edasi

inimese psühholoogilise seisundi kontroll

mul on viimasel ajal tekkinud kahtlusi, et üks minu pereliige võib olla pisut ebastabiilne, kui leebelt väljenduda. avaldub see hooti, aeg-ajalt suudab käituda adekvaatselt, ilma ümbritsevaid inimesi süüdistamata ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tekkinud mõtted:
1) alko- või narkosõltuvus teeb inimesi selliseks. Ka valede rohtude vale tarvitamine;
2) üleväsimus ja stress, millest ei osata normaalselt vabaneda;
3) isiksusehäire ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: