ärevushäire ja silmavalu 30.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 40 a naine.
Mul on diagnoositud ärevushäire. Minu psühhiaater kirjutas esimeseks rohuks Zolofti, mis tegi mind veel ärevamaks kui ma enne olin. Ravimi neljandal võtmispäeval algas silmavalu. Mõlemad silmad valutasid nii, et enam televiisorit üldse vaadata ei saanud, arvutist rääkimata. Silmaarstid esialgesel ülevaatusel midagi pole leidnud. Silmatilku panen juba kaks kuud. Zolofti võtmise jätsin järele, kuna arvasin, et valu on sellest. Ka psühhiaater ei osanud öelda, kas silmad võivad sellest valutada. Nüüd on rohust kuu aega möödas aga silmad valutavad ikka ja endiselt on ka ärevusesümptomid (surinad kehas, unehäired ja peauimasus). Minu küsimus on see, et kas on teie praktikas ette tulnud, et ärevuhäire võib põhjustada muude sümptomite seas ka silmade valutamist?
Ma olen nüüd teelahkmel, et kas alustada uue AD-ga, mis mulle paremini sobib kui Zoloft või minna uue silmaarsti juurde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Zoloft (Sertraliin) võib anda kõrvaltoimeid (inimeste tundlikkus on erinev) ja miks ka mitte silmadega seonduvat mõjutada.
Teen aastaid hommikul ning vahetevahel ka päeval silmadele jahedama-poolse veege "ergutamisi-värskendamisi." Aitab suurepäraselt. Soovitan. Vahetaksin kindluse mõttes ka AD - neid ju piisavas valikus. Silmadele puhkepause mitmeid kordi päeva jooksul anda. vt. varasemaid soovitusi. Minu harjutus reguleerib aju (pea) organite verevarustus, ka silmade oma. (Rääkimata pingete maandamisest) Proovige ja kiidate!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Lapsesaamine ärevushäirega inimesega

Minu küsimus puudutab seda, kas lapsesaamine ärevushäirega mehega on hullumeelne? Kui suur on võimalus, et selline asi geneetiliselt lapsele edasi kandub?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Diagnoosi paneb arst, ärevushäire diagnoosi psühhiaater. Ärevushäire on ravitav. See ei ole pärilik haigus. Kui ravi tehtud, siis on teil ju kõrval ilma ärevushäireteta elukaaslane ja siis seda küsimust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: