Käte värisemine 22.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Seoses ärevushäirega tarbin rohtu Anafranil,mida olen võtnud 1 kuu.Meeleolu on stabiilne,ärevus vähenenud,mis aga juurde lisandunud on käte värisemine.Kuna töökoht seotud klienditeenindusega siis häirib see väga.Tegelen iseendaga,mõttemaailma korrastamisega.Kas võib käte värisemine olla rohu kõrvalmõju?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäired on meelehäireid, kus domineerival kohal on ärevuse mitmesugused sümptomid ja need ärevused ei ole psühhootiliste-, meeleoluhäirete-, orgaanilise ajukahjustuste- või psühhoaktiivsete ("narkotsi")ainete kasutamisega kaasnev ärevus.
On kaks suurt rüma: a) Stressiga seotud ärevushäired (kohanemishäire, äge stressreaktsioon, posttraumaatiline stresshäire) ja b) Stressiga mitteseotud ärevushäired (Foobsed ärevushäired, agorafoobia (paanikahäireta, paanikahäirega), sotsiaalfoobia, lihtfoobia, Paanikahäire, Generaliseerunud, ärevushäire, Depressiooni sümptomitega segatüüpi ärevushäire, Obsessiiv-kompulsiivne häire.
Haiguspilt mitmekihiline, ka ravi mitmete võimalustega.
Anafranil (klomipramil) on tritsükliline AD ja (nagu teisedki AD-d) võib anda (ei pruugi anda) mõningaid kõrvaltoimeid. Tabletid on 10, 25, 75 mg ehk õige annus oluline. Raviarst määrab annuse.
Rohust üksi ei piisa - Harjutused (viis rühma, "uued prillid" e minu ristkülik diagonaaliga ... printsiipi rakendada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet