truxal ja anafranil 25.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kasutanud unetuse raviks ravimeid TRUXAL 50 mg (1 tbl) ja ANAFRANIL 10 mg (1 tbl ) õhtuti. Tänu nendele tablettidele magan hästi. Olen proovinud doosi vähendada, siis järgmine päev tunnen end väga väsinuna. Kui reisil olles ununes rohi koju ja tuli olla paar päeva nendeta, olin esimesed kaks ööd täiesti magamata. Järgmised veidi vindusin, päeval pea uimane nagu vati sees, pea valutas, süda oli paha, kõrvakuulmine oli nõrgem, oli väga halb olla, midagi teha ei suutnud.
Kui tunnen, et need ravimid sobivad mulle,olen järgmisel päeval hästi välja puhanud, ergas ja teotahteline, kas tohin neid elu lõpuni tarvitada? Kui kahjulikud(kahjutud) need on? Kui peaksin nendest loobuma, siis kuidas kõige õigem võõrutus oleks? Kas need rohud mõjuvad tervisele kuidagi pahasti? Olen 44 aastane naine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tohter kirjutab retsepti, tohter annab selgitusi. Kui hästi mõjub, siis kasutada. Kui hea olla, siis teha ka harjutusi, mis organismi tugevdavad. Ja siis rohu vajadus samm-sammult väheneb.
Ravitohter oskab täpselt vastata, või - vastuvõtule, siis saab täpsustada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet