imelik tunne 19.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.

Asi nimelt selles, et ma ei tunne ennast nii nagu ennem olen tundnud. Tunne on selline nagu oleks kogu aeg väikse vine all või laksu all. Mõtted on ajavil ja keskendumine ja imelik... ühesõnaga pole nii nagu emmem. Ma ei teagi, mida kahtlustada. Aga asjade käik läks nii : 1. olin ühe sõbra pool, no jäin väga purju alkohoilist, siis suitsetasin esimest korda kanepit või selle õit... suht palju esimes korra kohta. 2. esmaspäevast läksin ehitusele tööle, seal värvisin ja lakksin kolm päeva suhteliselt kinnistes ruumised ja siis lõin kukla kopsti ka veel vastu akna äärt ära. Valus mul ei olenud, see koht katsudes valus ei ole, muhku ei ole, anult ninast käis löögi ajal sihuke tuim tunnetus läbi, seda ei saanud valuks nimetada. Ninast verd ei jooksnud, pea ei valutanud, siniseid rõngaid silmade ümber ei tekkinud. Lõin akna vihast kinni ja tegin tööd edasi. Alguses ma arvasin et selline imelik tunne oli sellest akna ääre löögist, aga see ei saa olla, iga üks ju lööb oma pead vahest ära, ikka juhtub. Nüüd aga lugesin lugusid kanepist ja pluss veel tema koosmõjust alkoholiga, et nüüd tunne et need tekitavad mul sellist tunnet. Pluss 3 päeva tööd laki- ja värviaurudes.
Ning umbes 4 kuud on olnud mul pingeline aeg.

ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

"Laksud" kanepist, alkoholist ja remonttööde värviaurudest + "kuklalaks" kukkumisest - palju siis veel vaja. Ainult puupea kannatab veidi rohkem.
Mida teha? Vastus eelnevas ju juba olemas.
Karskust ja sportlikku eluviisi soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ebareaalsustunne

Tere, mul algasid mdea täpselt aasta tagasi umbes mõnikord ebareaalsustunde hood ja see on nii hirmus koolis ei saanud sellepärast käia et tuli selline ebareaalne tunne tundide ajal väga imelik ja hirmus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt eelmise vastus.
J.E.

Loe edasi

Generaliseerunud ärevushäire

Tere, kas selline asi on võimalik, et ärevushäire ja depressioon muudab keha tunnetust? Ehk siis kehas on selline imelik tunne, nagu käed ja jalad oleks kerged ja kõhus ka imelik tunne. Ehk siis kehatunnetus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Igasugused tunded on võimalikud. Põhjus-olemus on vajalik koos psühhiaatriga selgitada ja siis saab konkreetseid soovitusi anda.
Kõik tervisliku eluviisi valdkonda kuuluv on kasulik, normaalsest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: