Kui uppuja ei haara kõrrest 08.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on mure oma ema pärast.Ta on üle 50 ja lahutatud, lapsed on kõik täiskasvanud. Kui tal õnnestub ennast töösse matta, siis tal on väliselt kõik korras.Aga kui on näiteks puhkuseperiood, siis on näha, mis tegelikult temaga toimub. Ta muutub rahutuks, hakkab alkoholiga liialdama, ei käi kodust väljas ja ei taha kedagi näha. Vihastab, kui keegi üritab aidata ja süüdistab ennast kõiges.See on kestnud juba aastaid ja süveneb järjest.Ta ei ole nõus, kellegi poole pöörduma ja ta ei taha võõrastele oma muredest rääkida. Kuidas oleks võimalik sellist inimest aidata? Ette tänades ja ilusat suve soovides, E.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tulgu /tulge/ vastuvõtule ja leiame lahendi. Alkoholi võetakse vaid siis, kui kõik korras on. Murede leevendamiseks alkohol ei sobi. Unerohuks ei sobi.
Laste hea käekäik on ka Emale meeleheaks - rääkige endast, suhelge. Aga ärge nö kaela-peale istuge.
Parimate soovidega,
Jüri O.-m. Ennet