Tõsine probleem ärkamisega. 21.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on 24 aastane meesterahvas, kellel on aastaid (umbes ligi 10 ehk juba) probleeme hommikuti ärkamisega. Minule näib see tõsise haigusena ja olen foorumitest uurinud, et selliseid inimesi on veel.
Probleem näeb välja selline. Hommikul ei mõju mitte ükski kasutatav vahend, et ta ärkaks. Temaga on võimalik leida mingi kontakt, ta räägib asju, mis ei ole üldse teemas (nt: ta tankis autosse kütuse ära; ta ei käi tööl; ta ei saa praegu lõunale tulla), või siis hakkab sõimlema, et ta tõuseb ja jätku ta rahule. Hiljem, kui ta ükskord tõeliselt ülesse saab ei mäleta ta sellest midagi. Äratuskellad, kasvõi plekk kaussides, külma vee viskamine, raputamine - ükski asi ei aita. Ma kulutan hommikult tunde, et ta ülesse tõuseks.

Minu mõistus on otsas aga see on tõsine probleem, mis segab töökohta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õhtul tunduvalt varem magama minna. Kehalised harjutused korrigeerivad töö-puhke süsteeme. psühhoregulatsioon õpetav nii lõõgastumist kui ka toniseerimist. +/- veeprotseduurid, saun ja jahedad kümblused vaheldumisi.
Narkolepsia probleemid ka olemas, seda saab neuroloogi või siis psühhiaatri abiga korrigeerida.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet