Pidev häiritus 09.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida võtta ette pidevast häiritusest vabanemiseks?
Olukord on selline, et suur osa ümbritsevast kutsub esile häiritust, kergemast kuni hüsteeriahoogudeni välja. Näited: südaööni grillivad valjuhäälsed naabrid, aia tagant mööda jalutavad rullnokad, praht metsa all, elukaaslase poolt ootustele mittevastamine jne.
Põhjus peab peituma kusagil sügavamal - sisemisest rahulolematusest iseenesega. Paraku on tegemist aina süveneva nähtusega - ahastusse ja hüsteeriasse langemine sageneb ja süveneb, üha raskem on neist välja tulla.
On korduvalt ka abi otsitud - gestaltpsühholoogiast, teistelt psühholoogidelt, mitmesugustest teraapiatest. Abi on olnud kas lühiajaline, olematu või suisa vastupidine - niigi madala enesehinnangu tõeline uppumissurm.
Kahjuks ei oska enam kellegi poole pöörduda, sest usaldus kipub kaduma. Positiivse enesesisenduse vaimujõust selle olukorraga hakkama saamiseks jääb aga puudu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene, keskkond ja nendevaheline suhe on asjade tuum. Kui see on konkreetse inimese jaoks n.ö. tasakaalus, siis probleeme ei ole. Teid häirib väliskeskkond. Nüüd ongi vaja eelkõige seda muuta - leidke endale õige erakond ja läbi poliitilise aktiivsuse muutke sotsiaalset keskkonda. See oleks asja sisuline lahendus. Enda muutmine ja ning suhtumise muutmine, see on sekundaarne. Ja selle kaudu saab ka lahendeid.
Eneseregulatsioon on igal juhul kasulik. Teraapiaid ka mitmeid, peate leidma Teile sobiva. Ja ükski teraapia ei tee teid vaimselt-hingelt tugevaks, tugevaks teete Te end ISE - harjutamisega.
Seega - ühiskondlik aktiivsus ja enda tugevdamine. Rohtu küll vaja ei ole.
Sotsiaalse aktiivsuse "tasandamiseks" soodustatakse piisavalt A.N.T.S.-u (alkoholi, narkomaaniat, toksikomaaniat, suitsetamist) ja nendel antsudel on ainult teised huvid. Aga see rada Teid ju ei rahulda.
OKE! Ole Kaine, Eestimaalane.
Head harjutamist.
Tervitades,
Jüri O.-M. ennet