Alkoholism ja Ravi 03.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mure inimestega(mees ja naine, mõlemad kuskil 50 ringis), kes on juba pool elu alkoholi ohtralt tarbinud,aga tervise hädasid ja muid füüsilisi probleeme ei ole peale alkoholi lembuse, elavad maakohas, kumbki tööl ei käi juba väga pikki aastaid, haigekassat kummagil pole, joovad siis kui tuju tuleb ja kaovad nii vahest mitmeks nädalaks ära. Alkoholi ostmiseks võtavad nad aga kõvasti võlgu ja on ka varastanud oma enese poja rahakotist, kes neid siis rahaliselt toetab. Oleks soov neid inimesi aidata, kuna pojal on omad kohustused oma naise ja lapse ees, muud maksud ja laenud ka kaelas niiet poeg elab naise ja lapsega peost suhu, poeg on aga sellisel arvamusel et mis neil muud üle jääb kui minna ravile kuna tema seda tahab et nad läheksid ja kui ei lähe siis vaadaku kuidas ise hakkama saavad rahaliselt, usun et see pole tõsi sest kui nad isegi ei nõustuks minema ravile siis poeg kindlasti aitaks neid rahaliselt veel edasi ja põgeneks probleemi eest.
Kuidas selliseid inimesi aidata oma elu peale?
Olen aru saanud et vaja on autoriteetset inimest, antud juhul on see vist neile nende endi poeg?
oletame kui need inimesed mingisuguse ravi ikkagi läbivad siis mis edasi saab? kuidas aidata nad näiteks tööle kui nad ise pole nii ammu tööd teinud ja kui nad keelduvad sellest, kuna poeg ju ikka vast annab raha, mis siis?
ühesõnaga, kui tahaksin aidata neid inimesi siis milline oleks edasine käik kuni lõpetades sellega et aidata nad oma elu peale(tööle vms.)?
Ning selline küsimus ka veel, et kus ja kuidas saab haigekassa olemasolul tasuta selliseid teenuseid alkohoolikutele alustades psühhiaartilisest abist?
Ette tänades!
Miia

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elukohajärgfne sotsiaaltöötaja aitab korraldada tööga seotud küsimusi, töötusest tulenevat asjaajamist. Peretohter aga suunab raviga seonduvat, invaliidsuse vormistamisega kaasnevat. Ja nad mõlemad 8sotsiaaltöötaja ja perearst üheskoos) aitavad korraldada hooldekodu küsimusi (vajadusel9. Aga omaksed (Poeg9 peab neid asju dirigeerima. Ühiskond ise ja automaatselt oma "heidikute" eest ei hoolitse.
Kannatlikkkust ja tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet