Diagnoositud sisofreenia ja ravimid 09.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Poeg viibis psühhiaatriahaiglas 2 kuud ,diagnoos skisofreenia ja alkoholism. Nüüd võtab skisofreenia ravimeid,on pärast nende võtmist kummaline; on tema olek loid ,vaade hägune, kõne ebaselge. Magama jäädes sonib peaaegu terve öö, kohati räägib valjuhäälselt, kohati tundub,et tal on ärkvel olles pettekujutused. Kas on see ravi ajal normaalne olek, on see mööduv või peab uuesti haiglasse pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimitega peab enesetunne paremaks muutuma.
Koostöö raviarstiga on vajalik. Koostöös saab - vajadusel - muuta ravimi annust või vajadusel ka ravimit.
Head ravimid olemas.
Alkoholi ei tohi võtta tilkagi!
Koostöö raviarstiga!
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Jüri O.-M. Ennet