Imelikud tunded näos 23.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen olnud aastatid hädas mingite imelikkude tundmustega. Kasutanud ka AD-citalec, cirali. Kord on хhupuudus, siis jääb sццk kurku kinni, selle probleemiga olnen käinud ka sundi neelamas, see pidi olema selgelt närvidest. Kuna need AD-d tundusid, et mulle nad ei sobi, kuigi mingeid kхrvalnähte ei olnud( vaevused pхsisid edasi, siis otsustas arst vahetada AD ja selleks on rohi nimega Coaxil. Ma ei tea kas nььd sellest rohust vхi millestki muust on mul sellised imelikud tunded näos, otsaees keegi justkui suruks, ninajuur ja terve nina kuni igemeni välja ja kaasa arvatud pхsesarnad oleksid nagu pidevalt krampis vхi nagu midagi täis. Arstile ei saa ka lähiajal, kuna ise elan Tartust 200 kilometri kaugusel, aga just seal ma käisin psхhhiaatri juures. Nххd on asi ikka täitsa hull kui ma olen suutnud leppida ja mхtlesin, et see on lagi kui mul on klomp kurgus ja muud kergemad hood, siis nххd ma ei oska enam midagi arvata , ainuke mida ma mхtlen, et äkki ajuvähk?
Vereproovid ja pхskkoopa rцntgen olid korras, arst paneb närvide sххks. Leevendust annab dussi all käimine, lasen lihtsalt veel pähe joosta , pärast on parem olla, ja nagu kiuste on ka minu kodukoha psхhholoog ära sхitnud. Kodust välja ka ei pääse, et ma lihtsalt lähen, sest mul on pisikesed lapsed.
Kuskilt ei loe selliste tundmuste kohta midagi välja ka, kas asi vхib tunduda paanikahäirete moodi vхi on tegu millegi enamaga. Veel, et hommiku ärgates on ka enam vähem normaalne olek. Kaubandus keskuses ei ole хldse vхimalik käia, siis hakkab mul silme ees virvendama, kхik hakkab keerlema, ja siis oleks nagu kхik kuskil hästi kaugel ja mul selline segane tunne, et ei saa enam aru kus olen. Muidu mхistus on korras.

Tänud mingigi informatsiooni eest, et kuhu edasi pццrduda vхi mida teha.

Vabandan, aga kahjuks puuduvad osad tahed.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire selle nimeks. Natukene rohtu, rohkem harjutusi. Neid harjutusi ju viis rühma - sotsiaalsed (rollid, teatrimängulisus, sportmänguliselt asju võtta), kehalised (pingete maandamiseks, organismi tugevdamiseks, eriti kaela õlavöötne ja nimmeosa lõõgastamine oluline), vaimsed ja hingelised ning religioossed harjutused (vt minu harjutus, autogeenne treening, psühhoregulatsioon, palve, meditatsioon, Yoga jne). Ka ideomotoorseid harjutused.
Põsekoopa ja näolihaste õiget toonust saate minu harjutust tehes. Katsetage ka ise - mõnusalt lihast pingutada ning siis ohkega seda lihast (lihaseid) lõõgastada.
Küsida endalt, vasta endale ja siis Tegutseda! Lastele tehke koduteatrit - "Julge Ema Käimised!" Kui näitemänguliselt välja tuleb, siis reaalelus ka kindlasti.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet