psühholoogiline toetus surija põetajale 02.03.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, vabandust, et selle küsimuse teile edastan, aga ei tea, kuhu võiksin pöörduda. mure selline, et olen mures oma ema pärast, kes on tänaseks juba aasta vanaema põetanud. igaüks, kes sellise olukorraga on kokku puutunud teab, kui raske see on. tänaseks ongi emal tõsine meeleolu langus, teda ei huvita enam miski, öösiti ilma rahustiteta magada ei saa jne. palun, kas oskate soovitada foorumit, kus ta saaks samadel teemadel kellegagi vestelda või kuhu ta võiks pöörduda?
ette tänades,
kersti

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusel tuleks vanaema mõneks ajaks hooldusele anda ja ema saab veidi taastuda, kosuda, hinge tõmmata. Või saab keegi teda mõne perioodi asendada.
Jutustamine siin eriti ei aita. Aitab konkreetne vaheldus, puhkus. Vajadusel ka veidi arstirohtu. Ja siis veidi juttu ka.
Las ema peab nõu perearstiga, koos leiavad lahendi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet