miks ma ei saa magada? 10.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!
Olen 49a.naine Tallinnast.Eelnevalt kirjutasin sellest probleemist taastusravi arstile,kes soovitas mulle kirjutada sellest veelkord kas psüholoogi või psühhiaatria valdkonda tundvatele tohtrile.Nii-siis kirjutan Teile.Asi on selles,et ma juba pikka aega ei saa õõsiti magada(lisan juurde,et ka päeval ma ei maga).Algas see juba 2005.a.sügisest ja siiani pole ma sellest lahti saanud.Õhtuti lähen küll pikali õigel ajal,ei joo kohvi ega teed,käin jalutamas.kuid und ei tule.Tekkivad kummalised aistingud(pigistustunne rinnus,südamerütmi kiirenemine,ja sinna juurde kõik muud ebameeldivad tunded,mis ei lase magada.)Kui ma vahel jäängi magama,siis ärkan tunni mõõdudes eelpool mainitud aistingute peale ja siis ma vähklen,oodates ikka und.Magama võin jääda vastu hommikut,kella 4-5 aeg,kuid siis juba varsti vaja tõusta,et tõõle minna.Muidu olen ma energiline ja rõõmsameelne inimene ja vaatamatta magamatusele tunnen ennast suhteliselt hästi,kuid vahel tunnen kurnatust.Väga pikka aega oma elust olen ma tõõtanud õõsiti,siis olid lapsed veel väikesed,lasteaeda nii naljalt ikka kohta ei saanud ja nii ma siis tegelesin nendega päeval(lapsi mul on 4),ja kui abikaasa tõõlt koju tuli,läksin mina tõõle.Ja nii 18 aastat õõtööd.Nüüd ,kus lapsed juba ammu suured ja elavad eraldi,võiks ju lausa elu nautida ja õnnest särada(ma küll säran),kuid murelikuks teeb ikka magamatus.Saan aru,et olen aastatega rütmi nii sassi ajanud,et võimatu on seda paikka panna nii ruttu,aga mõõdas on juba pea 2 aastat ja olen ,,unetu,,Tervisega just erilisi probleeme ei tohiks olla,kuigi jah,rinnus,just mao ja rindkere piirkonnas tunnen väga sageli raskustunnet ja seda eriti õõsel.Ma väga tahan saada abi aga kuidas--enam ei tea.Ehk saate Teie mind aidata ja milles üldse võib probleem olla?.Ma väga tänan Teid juba ette hea doktor ,aga ma ootan Teie vastust!

Head tervist soovides Teile ja Teie patsientidele.

Tatjana

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annaksin und soodustavat adntidepressanti ja vajadusel veel veidi ka mingit rahustit. Siis saaks selle une ja unerütmi asjad joonde.
vt. varasemaid unega seotud soovitusi.
Pöörduksin psühhiaatri vastuvõtule. Selle asja saab korda!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

kventiax

Tere,

olen kasutanud somnolsi, perearst enam ei kirjuta seda, ei selgita ka miks, kirjutas kventiaks, tasakaaluhäired, pulss üle 80, unisus, kerge värin üle keha, tööl raske keskenduda, iiveldus, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Apteegi vabamüügist saate Melatoniini - võtke.
Praeguse ravimi annust vähendage - värinad kaovad, kõrvaltoimed vähenevad-kaovad.
Perearst karda Somnolsist sõltuvust- seega Miks unehäired... ...

Loe edasi

enesetapp

miks üritatakse enesetapukatset sooritada soovinud (korduvalt) inimest "ravida", kelle huvides? arsti, inimese enda, lähedaste, ühiskonna, eetika, ajaloo, statistika, teaduse huvides?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Miks tehakse mõnikord aborti, miks ravitakse suguhaigust, jne. Kui Teil endal kord lapsed on, mida siis mõtlete, soovitate?
Ravi - kaob sügav masendus, taastub eluisu, jätkub rõõmuküllane elu ja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: