leinaperiood 29.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp doktor!
Ootamatult suri minu abikaasa novembri 2006 lõpus.Meil oli väha harmooniline abielu 38 aastat.
Terve detsembrikuu olin ma täiesti tuim,ma ei nutnud ka ,surnuaial ei tahtnud ka käia,sest ma arvasin et ta tuleb ühel õhtul ikkagi koju.
Nüüd olen jõudnud teise faasi.Koju minna ei taha ,laste juures ka kaua olla ei taha ja nutma võin hakata isegi poole söömise pealt.Pidevalt on rõhutud olek,mis muidugi on normaalne.Mulle soovitati ikka kohe psühhiaatri poole pöörduda,mida ma ka tegin.Arst kirjutas mulle Remeroni ja Rivotrili(et ma magada saaksin).Unega on mul ka varem probleeme olnud. Kas ma peaksin kasutama ka mingeid antidepressante? Teid tänades ja vastust oodates Ene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Remeron on AD, hea rohi. Rohu annusega võite mängida, et toime oleks piisav ja tunne parem. Seda teist rohtu võtaksin tagasihoidlikult.
Tehke kodus mööbli ümberpaigutust, muutke olusid. Nutta võib ja seda tagasi hoida ei ole vaja. Haletsemist ei soovita. Liikuda, toimetada, töötada.
Lastega ju elu jätkub ja see on ju suur RÕÕM.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet