kust tulevad joodikud? n52 22.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui kogu aeg on tunne, et oled vasaku jalaga voodist välja tulnud, tööl on kiire-kiire-kiire, pubekas näitab iseloomu ja kodus on miljon tegemata asja, siis võib ju inimene peast segi minna? Minuga igatahes juhtus niimodi.
Selgituseks - minu alkoholitarbimine aasta jooksul on umbes pudel šampust (tervisenapsudena). Täna aga ostsin poest pudeli šampust, tulin koju, tegin pudeli lahti(üksi!), valasin klaasi täis ja jõin selle ära nagu limonaadi. Igatahes tükk maad oli parem olla.
Ühelt poolt ajab see lugu mind naerma, et vaat, millega ma hakkama sain.
Teiselt poolt teeb murelikuks: muidagi on vist tõesti juba liiga hullusti. Või mis Teie arvate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õigesti tegite! Terviseks. Aga saite ka info, et pingete teke ja nende maandamine on "nihkes." Vaja: a) kas rohkem puhata, b) või vähem asju ette võtta, c) ehk need mõlemad. Võimalik on vahuvein, aga sellest tekib igapäevase tarbimisega loomulikult sõltuvus. Vajalik on seega - minu harjutus, õpite pingeid maandama, kehalised harjutused.
Ilmaelu probleeme võtta mänguliselt (teada tõde juba, aga siiski õige). Tunda rõõmu sellest, et olete ELUS!
Ja ristisõda meil ka praegu ei ole ja araablaste valu ja vaeva ei oska me isegi ette kujutella. Islami rituaalne pesemine on väe ja võimuga, Tehke Teiegi. Pestes mõelge, millest (hinge ja vaimusfääris) end puhastate, et Taara Tempel puhas oleks, õnn ja rahu sinna kiirgaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet