appi 04.01.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

vajaks kiiresti abi olen aastaid saanud psühhoterrorit ema poolt(sunniviisiline sööma sundimine, et miks mul depressioon on et tal on õigus teada saada et ta on mu ema, et mis nüüd saab et mul depressioon on(hirmutavalt).klahmisid ajud läbi et ma kiiresti tööd ei leidnud(paari nädalaga)-käisin raskete depresiooni sümptomitega tööd küsimas,kuigi ei saanud jne. Põgeneud nende eest psühhiaatria kliinikutesse ka Tallinnas 2 korda käinud, siis kui ma neid ei näe ega kuule nende häält siis mul hakkab tervis paranema.Kogu mõistus, energia, ja mu haige psüühika kulub nendega võitlemiseks, et kui nad koju tulid töölt siis oli neil alati mingi hirmutav üllatus varuks, ei tahaks sellest rohkem rääkida. Olen mõelnud endal kirvega kätt maha lüüa et rahu saaks, siis olen mõelnud nõelaga kõrvakilesi puruks torkida et mitte nende häält kuulda,ükskord pidingi kirve võtma et endal näpud maha lüüa. Mida ma tegema pean mul ei ole enam mingeid unistusi, oma mõtteid, igal hommikul kui üles ärkan hakkan jälle mõtlema ma ei tea mida, mul aju ise juba mõtleb kuidas nende vastu võidelda, nüüd käis mingi nõks jälle närvidest läbi, ema kirus et rohud ei mõju et ma temaga ei räägi(no ta on idioot ju). Mida teha soovitate sellise asjage endal on mul mõistus veel korras. Palun abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule saab ilma saatekirjata. Võtta number ja jutule. Seal saab muredele selgust, saab mõningaid soovitusi ja saab (vajadusel) ka tohtrirohtu. Need rohud aitava liigseid pingeid maandada ja teatud hetkel on vajalikud.
Minu harjutus. Ja Emaga ikkagi nö kooskõla leida. Kui proovida, küll siis ikka ka saab. Elu on niigi parasjagu karm ja kodustega tülitsemiseks ei maksa küll oma kaunist noorust kasutada.
Psühhiaateri jutule,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

depressioon ja paanikahood

Mul on vaja antidepressante, aga mitte estelopraami ja unetuse tablette ning vajan Xanaxit

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimitest, vajadusel, jätaksin vaid kvetiapiini, teised ravimid võivad tekitada sõltuvust - seetõttu ei soovita.
Meeleolu ja enesetunnet parandavad: kehaline aktiivsus, õige töö- ja puhkerežiim, ...

Loe edasi

Kogumishaigus

Kuidas aidata oma ema, kellel on kogumishaigus ja kes ise seda ei tunnista endale. Ja kuidas peaksin aitama ennast, sest meie omavahelised suhted aina halvenevad selle tõttu ja leppida olukorraga on väga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vajab uurimist, esimene mõte, et ealised muutused ja sellest tingitud mõtlemis-käitumise häired. Vahel orgaanilised luuluised häired jne.
Vajab uurimist. Arstirohte aitamiseks mitmeid. Perearsti ...

Loe edasi

Dementne ema

Kodus lamav dementne(diagnoosi ei ole keegi pannud, minu enda arvamus) ema. Lamab juba kuu aega: keeran pööran, söödan ja joodan.
Emal pidev paanika: hüüab appi, hüüab oma vanaema, oma abikaasat ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võiks Haloperidooli asemel Rispolepti proovida - 0,5 ...1mg õhtul, vajadusel lisaks ka 0,5mg päeval.
Perearsti käest saate retsepti.
See "värin" võib haloperidooli kõrvaltoime olla.
Kannatlikkust! ...

Loe edasi

Armukadedus


Tere!

Millest on tingitud armukadedus ja kuidas seda ravida?
Olen kohutavalt armukade ja kahtlustan oma partnerit vaimses petmises. Kui õhtul temaga rääkida telefoni teel ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arstirohud veidi appi, saate suurest pingest vabaks. Veidi psühhoregulatsiooni ja minu harjutust - siis suureneb enesekindlus. Rohkem sidepidamist ja ka see rahustab.
Mõõdukas koguses armukadedus ...

Loe edasi

Kasiino sõltuvus.

Minu poisssõbral on kasiinos käimisega probleeme. Kas selline asi on üldse ravitav? Kolm kuud suutis ta mitte mängida. Aga nüüd käis jälle ja mängis. Tal oli küll väga häbi, aga õnneks ta usaldab mind ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Patoloogiline hasartmängimine on ravitav ja sellega tegeleb Wismari Haigla ja psühhiaatrid nii Talinnas, Tartus ja mujal. Hiljem tulevad vajadusel appi ka psühholoogid. Omapoolne tahtmine ja koostöö on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: