depressioon ja paanikahood 18.11.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on vaja antidepressante, aga mitte estelopraami ja unetuse tablette ning vajan Xanaxit

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimitest, vajadusel, jätaksin vaid kvetiapiini, teised ravimid võivad tekitada sõltuvust - seetõttu ei soovita.
Meeleolu ja enesetunnet parandavad: kehaline aktiivsus, õige töö- ja puhkerežiim, piisav uni.
Ravimi tähtsus on 1/10, harjutused 9/10. vt varasemaid harjutusi ja siis see 9/10 saab ka korralikult appi tulla.
Päevik aitab terviserajal püsida.
Igast murest saab üle.
Jüri O.-M. Ennet