Hullunud inimene 28.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 26 aastane naine. Mul on tõsiseid probleeme inimestega suhtlemisel. Oma meessõbrale olen vihastades öelnud, et ma tapan su ära ja raiun kirvega pea otsast, lasen sulle peksa anda.Oleme kakelnud ja üksteist jalgadegagi löönud.Mõnikord on selline tunne, et nüüd võtan tõesti noa ja... Kui lähen tööle või suhtlen sõprade, tuttavatega, tunnen ennast jälle normaalse inimesena ja käitun normaalselt. Temaga koosolemise põhjus on see, et elu on näidanud, et ükski mees ei taha minuga olla, ükskõik kui tubli ma pole ka olnud. Ma ei saa aru, kuidas üks inimene võib mulle selliseid impulsse anda, et ma hakkan täiesti ebanormaalselt käituma. Kuigi ka teiste inimestega suheldes tunnen end alaväärtuslikuna, otsin igast lausest mingit varjatud negatiivset tagamõtet enda suhtes. Kas peaksin ülimalt kiiresti psühhiaatri poole pöörduma, sest tunnen, et olen ebanormaalne?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab, saate varjatud pingetest vabaks. Ebanormaalne ei ole.
vt. stressist vabanemise "nippe" ja neid ka teha. Minu harjutus aitab, jalutuskäigud aitavad, rahustavad teed on ksuks.
Tegutsege ja leiate sisemise rahu ja sõbralikud suhted Elukaaslasega.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet