anoreksia? 09.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere, olen 178 pikk ja kaalun 55 kilo, olen viimase 5 kuuga kaotanud umbes 10 kilo ja ei ole ikka veel praeguse kaaluga rahul. mõtlen terve päeva toitumisest, mõnipäev nälgin ja mõnikord söön üle ja siis järgmine päev paastun täielikult. Ma ei saagi aru, kas asi on ainult selles, et ma tahan kõhnem olla kui praegu aj ei ole oma kehaga rahul või ongi mul anoreksia?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete omaga veidi segaduses küll. Tähtis ei ole kilod ja indeksid, tähtis on hea tervis, elurõõm hea töö- ja õpivõime, hea tunne endast üksi ja koos "Universumiga." Kui nüüd selle Universumiga sai veidi liiale mindud (esialgu), siis vähemalt lähikeskkonnaga kindlasti.
Arvan, et vajate psühhiaatri abi, veidi rohtu ja kõik läheb kenasti korda.
Kõik muud tervistavad soovitused (mis sobilikud tunduvad) on ka kasuks.
Hispaaniariigis keelati need kõhnukesed-moe"ideaalid" ära ja neid enam ajakirjade esikaantele ei lubata. Ja ega poisid-noormehed-mehedki neid "anatoomilisi luukeresid" eriti ihka, ikka naiselikku kumerust ja sportlikku kaunidust-elurõõmu on vaja. Loomulikkust eelkõige.
Eesmärgiks ei ole kehakaal, see on umbtee, vale lähenemine. Eesmärgiks on tervis, elurõõm, energia.
Kõik saab korda!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet