raske juhus 04.12.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on juba aastaid olnud tugev depressioon.Olen võtnud igasuguseid rohtusid aga vahepeal pooleli jätnud.Hetkel võtan Fluxi.Elu lained hakkavad lihtsalt üle pea kokku lööma.Päris enesetappu pole veel teinud aga katsetanud küll.Olen ennnast ka lõikunud väga rasketel perioodidel.Just hiljuti matsin juba jälle perekonnaliikme...viimase viie aasta jooksul on neid olnud juba neli ja ma olen alles 21 aastane.Peale slle oli ml võõrasisa kes mind seksuaalselt ahistas.Nüüdseks on ta õnneks surnud.Selline depressioon on peal ja kardan,et ei suuda enam ennast kontrollida kui veel midagi halvasti läheb.Eriti juhtub seda täis peaga.Ma ei tea mida teha.Elu on täiesti paigast ära...aasta jooksul olen juba kahest firmast pidanud lahkuma mis lihtsalt kinni on pandud..nagu needus.enesehinnang on murust ka madalam...Ja kui sellest enam ei piisa siis olen ma veel tugevalt ülekaalus millele isegi arstid seletust ei oska anda...seda nüüd juba viimased kolm aastat..Enne seda olen põdenud nii buliimiat kui ka anoreksiat ja saan kilpnäärme ravi.Ei oska enam kuhugi poole pöörduda.Muide olen ka käinud psüholoogide juures aga reaalset abi pole saanu.Olen harjunud endast jätma alati väga lõbusa ja enesekindla inimese mulje.Raske on rääkida võõral mis tegelikult toimub.Üks psüholoog ütles,et pole mul viga ju midagi..noo kas ma siis kujutan seda endale ette või???Palun abi....mul on seda väga vaja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elult oled küll julmalt "matse" saanud - see oleks mõne nõrgemanärvilise juba täiesti ära murdnud. Depressiooni vastu Flux sobib küll, kui sulle sobib. Korralik puhkus (piisavalt und) taastab kehalise ja vaimse värskuse. Söögiliialdused ka seotud depressiooniga - veidi kehalist, veidi kaloraaži muuta, veidi toidukogust vähendada, veidi rohkem-kauem mäluda. Minu harjutus - õpetab ruttu pingeid vabastama.
Kui ei ole kulgu paremuse suunas piisava kiirusega, siis tule vastuvõtule.
Ole alkoholiga tagasihoidlik. Alkoholi võetakse veidi-veidi vaid siis, kui kõik on korras. Ja ka siis on parem peaaegu mitte võtta.
Kõike head,
Jüri O.-M Ennet