Paanikahäire ja AD 01.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.
mul oleks küsimus (AD) kohta.mul on paanikahäired,ärevus ja tänu neile tekkinud masendus.ja ma arvan et kui lähen nüüd psühholoogi juurde siis kirjutab mulle raudselt AD välja.aga mu tuttav ütles,et ma neid jumala eest ei v6taks,et tema v6ttis ja hakkas hulle asju unes nägema ja pea oli väga imelikuks muutunud nagu tahaks l6hkeda jne jne.hirmutas mu täitsa ära.millised need k6ige tavalisemad k6rvalm6jud siis ikkagi on??ma tean ka,et iga inimene leiab endale 6iged rohud,et k6ik ei sobigi.aga ma ei ole kunagi rohte tahtnud v6tta isegi peavalu olen kannatanud niisama ära ,sest rohte ei salli.kas alati peab esimene valik olema just AD?kas ei aita nt akupunktuur,teatud massaaz jooga vms.muidugi peab inimene ise ka oma elu muutma aga m6nikord ei ole see v6imalik...nt sporti ei saa ma teha kuna neerud olid väga haiged ja annavad tunda kohe.mees on koguaeg tööl nii,et liikumisv6imalusi ka vähe...s6brad ja pere elavad ka kaugel kuna ma ei ela eestis.muidugi v6iksin minna jalutama aga tänu paanikahoogudele ei julge sedagi m6nuga teha.siis lihtsalt teed oma tiirud kiirelt ära..et peab ju.vaevalt et see kasu toob peab ikka asja nautima?ja üks suur mure on ka keelega..ma ei oska nii hästi rääkida,et saaksin psühholoogile kurtma minna ja see vassimine tekitab veel ekstra stressi ja teine v6ib valesti aru saada veel minust.perearst kirjutas mulle "opipramol" oli vist nii..see tegi mu uimaseks ja pani pea valutama..nii et selle l6petasin ära.rohkem ei midagi kirjutatud välja.ekg,kilpnääre oli korras ja vereproovid.naq n6iaring kohe..ise olen 22aastane.Milliseid teised variandid oleksid veel head stressist lahti saamiseks ja mis annavad ka tulemusi?.nagu öeldakse "terves kehas terve vaim" kummast ma siis alustama pean?lugesin ka eelmisi muresid ja sain aru küll ,et pean oma sihid paika panema aga kui inimesel on nii suur stress siis paraku ei ole tuju sellele m6elda ega isu midagi teha + paanikahood mis segavad midagigi üritamast.Saaks natukenegi energiat,et julgeks kuskilt alustada:)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sõbrannaga lobisege ning jooge mahla. Ravimisega tegelegu ikkagi tohter-psühhiaater ja tema otsustab (koos Teiega) rohu võtmise/mittevõtmise vajaduse.
Harjutusi saab teha toas, rõdul, jne. - ise tuleb leida sobilik ja meeldiv tegemiskoht.
vt. otsinguga (ärevus, stress, paanika, jne. - mis oluline), leidke endale sobilikud variandid ja neid siis tulebki rõõmuga teha.
Tegutseda, tegutseda, rõõmutseda,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

3 kuud antidepressante

Mul on paanikahäire. Hakkasin tarvitama Cipralex tablette. Tarvitan neid 3 kuud. Kas ma tohin ravikuuri pooleli jätta?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö raviarstiga.
Kui probleeme ie ole, siis loomulikult.
NB Harjutusi tuleb teha, siis asi kindlamast kndel!
Harjutusi! vt varasemaid soovitusi.
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Paanikahäire

Tere mul on ärevus ja paanikahäire umbes pool aastat.
Sain selle, kui tarbisin kanepit üledoosina. Nüüd kasutan antidepressante ja sooviks teiega KKt-d teha. Kuna oleks võimalik teie juurde pöörduda?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tutvuge kohe eelnevate soovitustega selle häire valdkonnast ja kohe ka rakendage neid.
Ida-Tallinna Keskhaigla interneti ifolehel on registreerimine psühhiaatrite juurde, seal saab ka minu vastuvõtule ...

Loe edasi

Paanikahoog

Tere, mul selline küsimus. Tekkisid paar päeva tagasi rasked hingamisraskused, vahepeal lööb täitsa hinge kinni, rinnus pitsitab kogu aeg. Sümptomid pole siiani üle läinud, kogu aeg tulevad tagasi ja läheb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahäire on ärevus-hoog. Tekib äkki ja on ette prognoosimatu. Kaebusi on tavalisest ärevusest-pingest kuni surmahirmuni, ka hingamisega seotud kaebusi. See on hoog, ei ole päevi püsiv.
Hoogude ...

Loe edasi

Hingamishäired ja tükitunne kurgus

Tere!Juba kolm kuud kestnud hingamishäired,tükitunne kurgus ja nagu sissehingata on raske. Hirm surma ees ja mõtlen kogu aeg, et mul vähk. Hingamishäired on päevast päeva nagu oleks raske sisse hingata. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui astma ja kilpnäärme arst midagi ei leidnud, siis paanikahäire variant olemas. Need surinad-pearinglused võivad nii ärevushäirest kui ka teataval määral mõnest rohust tingitud olla. Rohu kõrvaltoimest ...

Loe edasi

Cipralex ja Malarone

Tere,

Minul selline küsimus, et kui tarvitan paanikahäire raviks Cipralexi, siis kas reisile minenes võin kasutada malaariavastaseid Malarone tablette.

Tervitustega,

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimi ründepunktid (toimemehhanismid) erinevad, seega võib.
Paanikahäirete puhul tabletist jääb väheseks - harjutusi ka, psühhoregulatsioon.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

cipralex


Tere!

Olen tarvitanud cipralexi kaks aastat paanikahäire tõttu, nüüd tahax hakata lõpetama. Kas poole tableti kaupa võib hakata lõpetama??? Oma arstiga ma ühendust ei saa.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arstiga, kellega ühendust ei saa - ei ole oma arst!
Enesetunne on määrav, 1/2 kaupa vähendada sobib küll.
Tehke muid harjutusi ka.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Paanikahäire

Tere, olen väga ühe oma sõbra pärast mures. Tal on paanikahäire ja nii. Kuidas teda aidata ? Ta ei lase ligi kah. Kuidas saada lähemale talle ja et ta ennast hästi tunneks jne?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahäire või midagi muud? Diagnoosi las paneb ikkagi tohter. Alustage peretohtri juurest, alustada tuleb ka tervilikest eluviisidest.
Ise end mitte kahjustada (non nocere! - nagu ladinlased ...

Loe edasi

paanikahäire

Tere, olen 25-aastane naisterahvas. Paar kuud on mind vaevanud poomistunne kõris, mis tekib ebameeldivate lõhnade, rääkimise ja ka kõrgemate kaeluste peale. (Lõhnadega on küll nii, et vahel öeldakse, et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Organism, keskkond ja nendevaheline suhe moodustavad terviku. Praegu see nende omavaheline suhe Teile ei sobi ja tekivadki eelnimetatud kaebused. Eelnevast tulenevalt on olukorra muutmisekski järgmised ...

Loe edasi

paanikahäire

Millist ravimit soovitaksite Teie paanikahäire puhul?

Vastas dr Jaanus Mumma

Laialdaselt kasutatakse ärevuse ja paanikahäirete ravis
uuemaid antidepressante.Ka isiklikult olen peamiselt neid
tarvitanud ja üsna edukalt.Valik on päris suur,sest paljud
firmad toodavad ...

Loe edasi

Ärevushäire

Tere!

Kas paanikahäire on täielikult ravitav?

Tänan!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Paanikahäire on ravitav. Ravib psühhiaater, teatud perioodil kasutatakse ravimeid-antidepressante. Sellele lisaks kasutatakse mitmeid (Teiele just sobivat) psühhoteraapia võtteid ning veel harjutusi-teraapiaid, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: