kuidas aidata alkohoolikut? 03.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu ema on alkohoolik, kuigi ta ise seda ei tunnista. oleme proovinud rääkida, kaasata temale lähedased inimesed, et ta aru saaks, kui keeruliseks olukord on muutunud. aga kõik asjatult. kuidas aidata inimest, kes seda ise ei taha? olen püüdnud võtta seda kui paratamatust, aga ei saa. liiga valus on vaadata, kuidas inimene ennast ise põhja joob. Mida teha, kuidas talle selgitada, et ta vajab ravi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohoolikul puudub haiguskriitika, s.o. ta ei saa enda probleemist aru, ei tunnista endal seda haigust. Mida teha? Kui Tema jaoks on keegi autoriteet veel olemas, siis tema kaudu suunamine, mõjutamine. Tervise halvenedes saab perearst või mõne muu eriarst ravi alustada. Valu ja surmahirmu korral tekib teatud määral haiguskriitika ning saab ravi alustada. Kas Ema käib veel tööl? Sotsiaalne kontroll ja sealtkaudu ülemuste-töökaaslsaste mõju on oluline. Pidage nõu perearstiga või elukohajärgse psühhiaatriga. Alustada saab ravi ka mõnedest üldtugevdavatest vahenditest, oluline on ka korralik uni. Seega vajadusel uinutid ja kerged rahustid. Helistage, siis oskan Teile konkreetsemalt nõu anda. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

kust leiaksin abi arvutisõltlasele, et teda aidata

Kust leiaksin abi oma 20. aastasele pojale, kes on arvutisõltlane.
Kuidas saaskin teda aidata?
Ei lähe tööle, ei suhtle perekonnaga ega laiemalt teiste inimestega.
Ei suuda isegi mõneks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleem võib olla laiem nö puhtast arvutisõltlusest.
Ei õpi, ei tööta, ei suhtle jne.
Psühhiaatri jutule. Kui ta esimesele visiidile mingil põhjusel kaasa ei tule - käige üksi ja koos Psühhiaatriga ...

Loe edasi

Unehäired ja Amitriptylin

Lp dr Ennet,
kuidas Te arvate, kas Amitriptylin 25 mg võib mind aidata, kui mul on unehäired ja depressioon? Vahel on ka paanikahood. Kas Amitriptylin tekitab sõltuvust ka?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On rahustava toimega AD ja seega sobilik. Vaja leida õige annus. Mis on probleemi põhjused? Kuidas lood harjutustega ja uue hoiakuga (uued prillid).
AD on vaid osakene enda mõjutamise arsenalist. ...

Loe edasi

anoreksia

Kuidas aidata, kui tegemist on silmnähtavalt anoreksiaga, aga inimene ise oma probleemi ei näe ning jätkab "tervislikku söömist"?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mida noorem, seda tõsisem probleem. Lastepsühhiaater (psühhiaater) kindlasti dirigendiks võtta - ise toime ei tule. Probleemi mitte kergelt võtta.
Vaja uurida ka muid kehalisi funtsioneerimisi, ...

Loe edasi

kinnis ideed

Kuidas saab aidata inimest kellel tekkinud kinnised ideed? mismoodi peab käituma, kuidas teda veenduma et see mida talle tundub ei ole nii.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Neid "kinniseid" -haiguslikke ideid saab "lahti" vaid psühhiaatri abiga. Inimesel puudub haiguskriitika, jutt ei aita, psühhoteraapia ei aita, psühhoanalüüs ei aita.Aitavad vaid rohud ja alles siis need ...

Loe edasi

Kuidas aidata

Tere!
Kuidas aidata depressiooni all kannatavat sõpra? Ta käib teraapias ja paralleelselt saab AD ravi. Tahaks aidata ja toeks olla, kuid mis on sellises
staadiumis inimesele parim? Ei taha ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui tahate aidata, siis aidake, kui tahate toetada, siis toetage. Tehke "südame häält järgides". Ja pealetükkiv ei tohi ka olla.
Olge Ise ja laske ka sõbral Ise olla.
Eeskuju on nakkav ja ...

Loe edasi

mure

tere ma ei tea kas see on teie ala küsimus aga mul on mure. mu üks hea sõber lõikab endale kätte haave ja ma ei tea kuidas teda aidata. ta ise küll eitab seda öeldes et kass tegi aga niisugusi haave mingi ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Ei saa küsimusele hästi pihta.Ilmselt kahtlustate enesevigastust.
Peaks sõbrale katsuma hinge pugeda ja ehk avaldab omad probleemid.
Teinekord aitab kriisist välja tulla ka südamepuistamine.Tunnete
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: