Mida teha? 06.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Asi on ühes minu tuttavas. 27 a. mees (edaspidi nimega A). Probleemid said allguse siis, kui üks tüdruk ta rohkem kui aasta tagasi pikalt saatis (väga lühike suhe oli). See A kadus sõprade/tuttavate ja perekonna eest, kuid ahistas seda tüdrukut ja ühte tema tuttavat kirjadega. Nüüd on ta välja ilmunud ja sellgus, et ta oli käinud psühhiaatri vastuvõttudel, kes oli temale diagnoosinud raske depressiooni (tarvitas antidepresante) ja mingi käitumis häire, mitte skisofreenia kuna ta ütles oma haiguse diagnoosi nimetused ka(tarvitas RISPENit - vähemalt tablette ta näitas). Kuid nagu ta ise väidab on ta nüüd selle arsti, tabletid ja ravi pikalt saatnud ja ähvardab selle tüdruku elu, kes olevat tema elu tuksi keeranud, raskeks teha. See tüdruk olevat valetanud tema kohta ja selle tüdruku kaks tuttavat olevat A elu põhjuseta põrguks teinud. Mingil määral olen seda ise ka tajunud, kuna minulegi on imelikke asju selle A kohta räägitud. Ma tunnen A-d juba lapsepõlvest saadik. Ta on olnud koguaeg tasakaalukas ja väga vaikne inimene ning teadmiste jänuline. Kuid nüüd ei tunne teda enam äragi. On unustanud oma hobid ja huvid. Tööjuures pidavat ta ka lihtsalt passima. Tihti räägib ta sellest tüdruku valedest ja teiste (tüdruku tuttav) tagakiusamisest ja valedest temakohta. Kohati tundub, et see vastab tõele. Väljas ta eriti ei käi vaid joob üsna tihtit. Mõnikord on ta üsna omaette. Kuid samas oleks nagu jälle kõik korras. Tundub, et ta on siiski veel depressioonis ja mingi kiiks on tal ka küles. Mida teha sellise inimesega nagu A? Kuidas saaks teda aidata ja mis võib tal tegelikult viga olla?

Ette tänades S.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See Noormees vajab RAVI, tervise korrigeerimist. Haiglaslik mõtlemine otsib vaid süüdlasi, mõtleb kiusu ning kättemaksu, normaalsem inimene otsib lahendeid oma tervise tugevdamiseks, suhete parandamiseks. Ähvardamisega ei ole mitte ükski suhe paranenud ja ei saa saamagi. Kurja Hunti mängides (hundikene olles) ei saa ju kunagi Lambukese poolehoiule loota. Igasugune AHISTAMINE näitab ahistaja egoismi (ahistja näeb vaid ennast, Lambukene on vaid tema omand, kellelt võib villa võtta või siis hingelist šašlõkkigi teha) ja seda, et Partneris EI HOOLITA.
Ilmas leidub teisigi, kes .. väärilised ja hoolivad.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Pikaaegne diasepaami turvaline kasutus

Tere

Pöördun teie kui oma ala spetsialisti poole järgmise teemaga. 
Seostub see ravivõtetega, mida harrastatakse. Nimelt olen saanud diagnoosi sotsiaalärevuse osas. Olen 35-aastane, vähemal või suuremal ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rispen on hea väikeses annuses - nagu katalüsaator tervise rajal.
1) Alustuseks 0,5 mg (tabletid on 1mg, sellest siis 1/2) õhtul. Endale sobilik kellaaeg selgub paari-kolme päeva jooksul.
2) ...

Loe edasi

mida teha..

mida teha kui mul on ravimisõltuvus..ma ei suuda võtta rohte normaalses koguses, sest need ei aita...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö psühhiaatriga. Peale rohtude ju ka miljon muud mõjutusvahendit.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: