Psüühikahäiretega noor naine 04.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen Teile varem kirjutanud oma tütre (21.a.) pärast. Tal on psüühilised häired, mis segavad normaalselt elu elamist. Andsite mulle nõu tegutseda. Seda olengi teinud. Praegu on tütar haiglas, võtab ravimeid, aga tema seisund paremaks ei lähe. Arst ütles, et oleks vaja psühholoogia abi ka, et ainult rohtudest ei piisa. Tütar ise aga psühholoogist keeldub. Olen lugenud, et kui patsiendil on tõsiseid probleeme, aga ta ise abi ei otsi, siis psühholoogil läheb vahel päris pikka aega, enne kui patsiendiga kontaksti saada. Minu tütre puhul aga polegi psühholoogi, kes oleks üritanud temaga natukenegi vaeva näha ja kontakti saada. Kui tütar ütleb ära, et ta seda ei soovi, siis sinna see asi jääbki. Arst teatas, et neil ongi haiglas vähe psühholooge ja kellelgi pole nagunii aega temaga tegelda, eriti, kui ta ise seda ei soovi.
Andke mulle palun veelkord nõu, mida edasi teha. Ma ei saa kõrvalt seda vaadata, kuidas tütrel on tõsised terviseprobleemid, aga keegi aidata ei saa. Ehk oskate Teie soovitada mõnda psühholoogi, kellel oleks püsivust ja oskust sellise keerulise juhtumiga tegelda.
Teid ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna Psühhiaatriakliinikus (Seewaldis) on psühholoogid nii statsionaaris kui ka Dispanseris. Kui ühega (psühholoogidest) kontakti ei teki, siis proovida teisega. Kõik kõigiga ju ei sobi, hingemure korral eriti (ka eraelus meeldivad-sobivad ühed meile rohkem kui teised).
Rääkige veelkord raviarstiga või siis haigla psühholoogide juhiga.
Erapsühholooge on Eestimaal hulgi, aga haiglaravi ajal olgu asjad ikkagi seal korraldatud. Haigel ju puudub haiguskriitika, so. haiglaväliselt tema soovimatuse tõttu abi sadu kordi vähem võimalik korraldada.
Julget tegutsemist soovides,
jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

eakas psüühikahäiretega naine

Olen mures oma 93 aastase ema pärast, kes elab justkui vaimude keskel. Ta elab üksi, kuid teda pidevalt nö kiusavad , löövad ja " tahavad tappa" mingid vaimud, sh ka ammusurnud abikaasa. Vaimud varastavad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eakatel inimestel kõrge vanuse tõttu võib tekkida ajus orgaaniline muutus ja sellest ka psüühikahäireid.
Käesolev häire on Orgaaniline hallutsinoos - meelepettelised ja luululised elamused.
Loe edasi

Psüühikahäiretega noor naine

Tere!
Aitäh vastuse eest! Kirjutan Teile veel uuesti samal teemal, sest ma ei oska ikkagi väljapääsu tekkinud olukorrast leida.
Olen ise ka sellel arvamusel, et tütart tuleks ravida. Aga probleem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui ravimiteta tervis halveneb, siis on ju tahtevastast hospitaliseerimist (isa-ema sügaval palvel ning nõusolekul) vaja rakendada.
Veel üks võimalus - depoorohtu kasutada peretohtri kaasabil.
Loe edasi

Psüühikahäiretega noor naine

Tere!
Kirjutan seoses oma tütrega. Ta on 21 aastane ja juba pikemat aega hädas oma psüühilise tervisega. Muret teeb see, et tütar ise pole vabatahtlikult nõus abi otsima, kuigi tal on enesetunne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olete olnud Temaga kahes haiglas - ühega neist ikkagi leiate võimaluse, et Teda Ravida. Tänapäeval rohkelt uusi rohte ja teisigi võimalusi. Mõnikord on vaja ka veidi tahtevastaselt käituda, ravida - sest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: