Abikaasa ravi. 26.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu abikaasa (39-aastane naine) põeb juba mitu aastat kerget paanikahäiret. Algul oli tema sümptomid küllaltki tagasihoidlikud (kuus kord-paar kerget paanikahoogu) ning ta ei julgenud linnast maale sõita. Linna piires liikumisega tal probleeme ei olnud ning depressiooninähte temal samuti ei esinenud.
Ligi kuu aega tagasi pöördus ta lõpuks arsti poole. Ravimiks määrati Remeron, kuid pärast ravi algust on tema seisund hoopis tunduvalt halvenenud - ärevus- ja paanikahood korduvad peaaegu iga päev, enam ei julge ta üldse kodust välja minna ega ka üksida koju jääda. Vaatamata rohu võtmisele need nähud ei kao, vaid hoopis süvenevad. Enne Remeroni võtmist tal selliseid nähte ei esinenud.
Võib-olla ei ole Remeron tema jaoks sobiv ravim?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nõu vaja pidada raviarstiga.
Remeroni annust tuleb muuta (katsetada) ja ka muid tegemisi (millest varem kirjutanud) teha. Mõnikord on vajalikud ka nö kiirabi-vahendid e kiirelt toimivad ravimid lisaks AD-le.
Ravitohter juhendab.
Paanikahäire on kõrvaldatav - rohu, harjutuste, uue hoiaku kujundamisega.
head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet