Tartu Ülikoolis psühhiaatriaõpingud 30.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui ma tahan töötada psühhiaatrina, siis pean õppima Tartu Ülikoolis arstiteadust, aga olles lugenud arstiteaduskonna kõigi kursuste õppekavasid, tekkis mul küsimus et kas ma pean samuti tegema läbi kõik need 6 aastat kestvad õpingud ja sealhulgas kõik perearsti osad ja isegi kirurgia?Ma oleks väga tänulik kui te mulle vastaksite

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida ise arvate?
Kui on psühhiaatriks saamise SOOV, siis inimene ei pea õppima vaid
s o o v i b õppida (mõnda lõiku ka tahtejõu ning pidama-võtmes).
6-aastat on eel-lugu, siis on alles üldarstiks koolitatud. Järgneb veel 4 aastat psühhiaatria residentuuri ning siis algab töö noore psühhiaatrina.
Ja nii lihtne see ongi, kui on soov.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet