Paanika ja ärevushood 20.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen aastaid hädas klombi tundega kurgus ja viimastel aegadel on lisandunud ka õhupuudus, mis on ütleme nii, et ikka pidevalt ja rohkem hakkab rahulikus olekus . kas siis tekib mingi pingelangus, muidu 4 last ja kisa koguaeg ümberringi.
on esinmenud ka õhupuuduse ajal käte ja jalgade värisemist ja kõik nagu suriseks kuumalt.
kilpnääre on kontrollitud, söögitoru ka. huvitav kas peaks laskma uurida ka veel astmat. käisin ka psühhiaatri vastuvõtul, seal läks aega umbes 5 minutit umbes nii, et pealtvaadates oli näha et paanikahoogude käes vaevleja ja kirjutati välja rohud.
kuna siis hakkavad rohud mõjuma (cipralex) ei jõua enam kehaliste vaevuste käes vaevelda, aga abi ei oska kuskilt enam otsida, ja ise enneast aidata ei oska, kuna näiliselt ei ole nagu midagi viga. elu korras, lapsed terved. võibolla ma lihtsalt muretsen üleliia näiteks seda, et äkki on astma, ja siis vallandubki jälle uus paanika hoog.
ja kas lisaks cipralexile võib mingit lühikest aega tarvitada ka xanaxit. see jäi arstilt küsimata.

tänud vastuse eest
üks paanikahoogude käes vaevleja

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See AD hakkab ca nädalapäevade pärast endast positiivselt märku andma. Mõned AD-d on kiirema toimega. Kiirabi-rohuna sobib Valokordiin-Diasepaamiga tilgad eelistatumalt Xanax´ile.
NB. rohud on vaid osakene kogu ravi-tegevusest. Harjutused ja "uued prillid" on vaja paika panna (vt. minu ristküliku printsiipi ja ka minu harjutust).
Laste häälitusesed on ju Hümn Teie tublidusele. Julgege ka veidi puhata. Puhkus taastab jõu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet