segased tunded 18.05.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,minu probleem seisneb selles,et olen oma eluga rahul ja õnnelik,nagu kõik on hästi,aga vahel tuleb kurb tuju peale täiesti ilma põhjuseta või hakkab kellegist kahju ja hakkan mõtlema igast asjade peale.Ma ei saagi aru milles asi on.Võin niimoodi nutma hakata ka täiesti järsku ja ilma põhjuseta ja tekib vahel tunne,et tahaks üksinda olla kuskil.Ema ajab koguaeg pidevalt närvi mind ainult,ta muretseb ja paanitseb liiga palju ja ajab mind hulluks niimoodi,mai suuda lihtsalt,sekkub liiga palju minu asjadesse ka,mis ei puuduta üdlse teda,kooliga on asjad peaaegu lõpukorras,aga jah ainuke asi mis mind häirib on ema:S

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väike nutmine on kasuks - puhastab hingeelu.
Kooliga tuleb asjad korda seada, siis on ka Ema rahulikum.
Emaga pahandada ei tohi, aga Tema õpetamisi tuleb rahulikult võtta: teadmiseks tuleb võtta Tema poolt öeldud õpetuseiva, aga mitte hääletoon või siis "leelo-leelo."
Sõbrannaga võib ka mõningaid probleeme arutada ja hästi aitab pingeid maandada Päevik - sinna mured puistagi.
Korralikul ajal magama, kerge sportlik tegevus.
Noorus on ikkagi ilus aeg!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet