suitsetamisest loobumine 17.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen üritanud suitsetamist korduvalt maha jätta, aga tulutult. Olen lugenud ravimist Zyban, et see pidavat aitama. Probleem on aga selles, et tarvitan juba kolmandat aastat psühhiaatri poolt välja kirjutatud ravimit Rispen 3mg, antipsühhootikumi. Kas sellisel juhul on Zybani kasutamine täiesti välistatud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei ole.
Kogu islamimaailm ei võta tilkagi viina - suudavad. No siis suudate organismi "aeglasest tapjast" ikkagi loobuda küll, kui TAHATE. Kui aga tahtmist ei ole, siis ei aita enne kopsuvähki küll mitte ükski asi. Imelik, et kui surm terendab silme ees, siis suudetakse momentaalselt suitsuplärust loobuda. Kust see TAHE siis tuleb?
NB - see TAHE on meis ka praegu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Suitsetamisest loobumine hüpnoosiga.

Tere!
Olen ahelsuitsetaja, kokku olen suitsetanud pea 13 aastat.
Sooviks maha jätta, kuid seda tahtejõudu ei ole või lihtsalt ei oska maha jätta. Harjumus on jubekolejube.
Sooviksin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Hüpnoosravi haigekassa ei aksepteeri. See väga aeganõudev ning psühhofarmakonide ajastul on esimene eelistus arstirohi ja sellele lisaks elustiili muutus.
Kerged sportlikud harjutused ja siis järkjärgult ...

Loe edasi

suitsetamisest loobumine

Tere. Olen nõrk,aga tahaksin loobuda suitsetamisest. Olen kuulnud sellisest ravimist nagu "Zuban".Tahan teada kas ta aitab loobuda suitsetamisest.Olen p
roovinud "Nicorette plaastreid" mitu korda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suitsust ei vabasta ravim - vabastab mehesõna ja otsusekindlus. Nõrku vabastab tõsine tervisehäire ja sellega seotud valud. Veelgi nõrgemaid - crematio (krematsioon) või siis "kodu mulla all."
Targad ...

Loe edasi

Suitsetamisest loobumine ?

Tere

Perearst kirjutas mulle valja rohu nimega Zyban.
Algul votsin 1 tk. paevas, neljandal paeval 2tk.
Nuud on selline uimane olek kogu aeg, kas see on normaalne ja kas see sumin ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Zyban on psühhotroopne ravim(antidepressant)ja tõesti võib mõnel
inimesel tekitada ka uimasust.Tavaline on ,et ravikuuri algul on
uimasus ja nõrkus,kuid see taandub kiiresti.Mõni inimene on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: