suitsetamisest loobumine 30.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen nõrk,aga tahaksin loobuda suitsetamisest. Olen kuulnud sellisest ravimist nagu "Zuban".Tahan teada kas ta aitab loobuda suitsetamisest.Olen p
roovinud "Nicorette plaastreid" mitu korda ,aga tulemuseta.Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suitsust ei vabasta ravim - vabastab mehesõna ja otsusekindlus. Nõrku vabastab tõsine tervisehäire ja sellega seotud valud. Veelgi nõrgemaid - crematio (krematsioon) või siis "kodu mulla all."
Targad ei hakkagi suitsetama. Kelle vaimne areng jõuab suitsust loobumiseni, siis on: a) Pühalik tõotus endale; 2) Otsuse teatamine teistelegi (sotsiaalne kontroll on tähti, mage ikkagi, kui lubadust ei täida. Väga mage);
3) Patuseltskonna (suitsetajate) esialgne vältimine; 4) Sportlik tegemine;
5) Asendustegevus ("petan" min-veega, mahlaga, rahustav tee, mõne rituaalse tgevusega (palvehelmed) need suitsuneelud ära;
6) Psühhoregulatsioon.
Need plaastrid jms on ju NIKOTIIN ja selle raha võiks heategevusele (vähi vältimine) loovutada.
Oleme "sillas" ja kiitleme väliskeskkonna puhastamise vajadusest, heitgaaside vähendamisest jne., aga sisekeskkonna osas on meil "savi." Sissehingatav õhk on "KOPSU LEIB" ja selliselt tuleb temasse ka suhtuda.
Ristteel tuleb valida õige suund ja teel kulgemise viis.
Head valikut!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet