unetu vanur 19.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu 96-aastane vanaema ei maga öösiti ega lase ka kellelgi teisel magada - on rahutu, hõigub, ajab ennast voodist välja, nõuab pissile (kuigi midagi ei tule), ajab segast juttu. Tundub, nagu oleks tal mingi hirm. Ei aita ööseks tule põlema jätmine ega pimedus. Voodist välja ronimisega kukkus ta endale juba muhu pähe ja öine askeldamine häirib naabreid. Perearst kirjutas haloperidooli, buronili ja radedormi, aga rahulikult magama need teda ei pane, teevad hoopis peast täitsa segaseks, nii et ka järgmisel päeval ei võta ta jalgu alla ega tunne ümbrust ära. Kuidas talle ööseks natuke rahu saada? Oleme juba päris kurnatud, aga hooldekodusse panna teda ka südant ei ole. Ette tänades...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olemasoleva info alusel pakuksin Valocordin-Diazepam tilku. Perearst kirjutab.
Olenevalt kehakaalust ja rohu taluvusest võiks see õhtune tilkade arv olla 5 või 8 või 12. Proovige.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet