kui inimene ei lase ennast aidata 30.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Selline mure, et vanem meesterahvas, kes tundub olevat väga suures depressioonis ( täielikult eraldunud maailmast- ainult joob alkoholi koos rohtudega, magab ja on masendunud olekuga, ei hoolitse enda eest, ei saa päris täpselt aru, mis temaga räägitakse) Kuidas saaks teda aidata? Ta ise ei taha seda, sest tema arvates on kõik korras. Mingist arstile minekust või ampulli paigaldamisest ei tohi juttugi teha. Mingi võimalus ju peab olema....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge psühhiaatri poole ja siis üheskoos saab teha Teda abistava tegevusplaani, raviplaani.
Teatud inimesed on meil tänapäeval egoistid.
Suur-million-ärid on egoistid kulla-karra aspektist - ei näe nad teisi ühiskonnas olevaid kodanikke. Kuigi nende rikkus on ju kaaskondsetelt "laenatud" e lisaväärtuse kaudu endale imetud.
Suur million-äridega täpselt samal mõõdupuul on alko-promilli-(n)äri tegelased. Need pro-milli-(n)ärid näevad ka vaid oma nina(alust klaasi) ning imevad ühiskonnalt välja pärast oma invaliidsuse ja haiguste ravimise kulusid, tegemata tööde hüvitist.
Suured imejad mõlemad. Suured egoistid mõlemad, mõlemad ei hooli kaaskondsetest. Suured Internats(ionalisti)d mõlemad, Eestirahva huvid, võimalused ja edenemine neid ei huvita.
Psühhiaatria on ühiskonna teravdatud peegel. Alustage psühhiaatrist. Sealt saab õige "ppegelpildi."
Meie, Eestirahvas, ei ole ju Esivanemate poolt loodud selliste imetamiseks!
Ei ole. Ühiskondlik arvamine ja ühiskondlik elukorraldus vajab ka korrigeerimist. Ügaühe omapoolne panus on oluline.
Järeldus - eelöeldud probleem ei ole Teie pereprobleem, see on meie kõigi probleem.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet