ebareaalsus-muu asi? 04.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

jälle kati olen.äkki nõu annate.võtan nüüd ka ajutiselt rahusteid,sest enam ei maganud ka.
kas ebareaalsus(see et ei saa aru et just mina olen see ja siis ja praegu )saaks olla ka mõne füüsilise haiguse sümpton??vist mitte ju.minestustunne ka aeg-ajalt aga kuna arst ütles et pole ju minestanud-siis ei saa ka muu olla kui psühholoogiline probleem??analüüsid ka korras.
kas on siis võimalik et ikka oma 5-6 aastat tagasi(oli peatrauma ,põrutus aga asi sai siis korda) vaikselt hakkas see et paar korda päevas tunne et kas olen mina ka olen siin ja teen seda.rohkem sellele ei mõelnud ja asi läks üle kuni järgmise korrani.hirm enda ja teiste pärast aga süvenes kuni nüüd järsku hulluks lõi?paanikahäireks siis.
ja siis veel pinge-lihaspeavalu.kord tunnen midagi kuklas,siis kõrva juures siis hambad valusad aga paar hetke ja siis asi korras .ja nii paar korda päevas,ja ainult ühel. pool-kui muu asi oleks siis peaks ju ikka valutama ja kauem asi hull olema.kas siis psühholoogiline kõik??kas asi ka paraneb??lisaks veel stress ja depressioon.natuke asi on läinud kohati paremaks,tahe tööd teha tuleb vaikselt tagasi.aga taju pole ,ei saa nautida oma tegevust kuna mõtted jälle tulevad enda kohta kas üldse olen ja kes üldse mina olen siin .poleks iial sellist asja-haigust osanud ette kujutada.(vaatad oma kätt ,või end peeglist ja nagu ei tunnegi ära-mitte alati aga tihti on nii)kui ainult saaks et ei mõtels kogu aeg-kas AD selle vastu aitavad??nii räägitakse??pole ju kogemsui ka.

loodan et viitsite natuke aidata.(psühhiaatri juures käinud ja jälle lähen aga ta ütles et peaks ikka ootama ka kuni rohud mõjuma hakkavad-paar kolm nädalat siis.)aga võimatu on olla!!!

tänud ette!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärge kannatage ja võtke ebatunnete-vaevade korral kohe uuesti psühhiaatriga ühendust. Kui ravitohter millegipärast kohe Teid vastu võtta ei saa, siis valvearst on tööl ka igapäevaselt ja annab lisasoovitusi.
Tervitades ja head soovides,
Jüri O.-M. Ennet