Pidev närvilisus 29.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Millest võib tulla pidev närvilisus? Kõik ajab närvi nii, et hakkan üle keha värisema ja vasakule poole lööb tohutu raskustunde. Olen tarvitanud Lexotaniili ja Rivotrili. Lexotaniil enam nagu ei aitagi, kuid Rivotril teeb küll nagu tuimaks kõige suhtes. Päeval ei ole julgenud võtta, kuna see teeb uniseks, aga õhtuti võtan 0,5 tabletti. Iga asi ajab nutma ja kui midagi mõtlema hakkan, siis ka nutan ja värisen üle kere. Tarvitan ka Nycofloxi juba 3 kuud, kuid pole seegi aidanud. Muidugi, eks probleeme ole nii kodus kui ka tööl ja eks need kuhjuvad kõik üksteise otsa ja sellest need närvid "püsti" lähevad. Kuid vahest tunnen, et enam ei suuda. Mis oleks hästi tõhus rohi selliste probleemide korral?
Ella

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lexotanil on bromasepaam ja Rivotril on clonasepaam (mõlemad trankvillisaatorid e rahustid). Fluoxetin (Nycolflox, Flux, Framex, Prozac) on antidepressant.
Ella! Tableti neelamiseks ma Teile head isu ei soovi.
vt. ja jälgi minu Ristkülikut diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi. Mida see tähendab? Tähendab seda, et ilma kehalisi-, vaimseid-, hingelisi- (vajadusel ka sotsiaalseid- ja religioosseid-) harjutusi tegemata ja uue hoiaku ("uued prillid") tekitamist on paranemise edu lühildane.
Õppige ka korralikult puhkama. Töö-puhkuse kiige peab pendeldama mõlemas suunas sümmeetriliselt - suurem töö nõuab ka paremat puhkust.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet