krambihood - kas võimalik depressioon, ülepinge? 17.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 34 aastane naine, kahe lapse ema. Noorem laps 2 kuune (vanem 11a). Umbes kuu peale sünnitust oli mul kaks krambihoogu (teadvusekaotusega, kestvusega u 1-2 min, õhtul vahetult enne uinumist.). Käisin neuroloogi vastuvõtul, EEG spetsiifilist epilepsia näitu ei andud. Neuroloog suunas edasi kardioloogi juurde, kas äkki tegemist südame rütmihäiretega. Kui rütmihäireid ei avastata, ütles neuroloog, et automaatselt tuleb diagnoosiks epilepsia, ja vastav ravi (ise kohe üldse ei tahaks sellist diagnoosi, juhilubade olemasolu on ka väga oluline). Minu küsimus oleks järgmine, kas üleväsimus ja närvipinge võivad ka krambihooge tekitada? Endal mul on selline tunne, et tegemist on psüühilist laadi probleemiga. Krambihood olit täpselt sellisel ajal, kui olin magamata, imetamisega oli probleeme. Praegu on kehv enesetunne peale arstilkäiku, olen ärritatud ja tujust ära (selline kummaline eksamieelne tunne - ärevus, higistamine, kuumad-külmad hood, isegi kõhulahtisus). Järgmiseks päevaks olen rahunenud, kodus kõik korras, ärevus tekib siis kui mõtlen võimalikule epilepsia diagnoosile. Igaks- juhuks, et ärevushooge ennetada hakkasin võtma palderjani (enne oli uinumisega ka probleeme). Kas on äkki võimalik sünnitusjärgne depressioon ja peaks käima ka psühhiaatri vastuvõtul? Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Krambid on kas omaette haigusena või siis mõne(de) probleemi(de) tulem e sümptomaatilised. Teie variant on nagu see teine.
Mida naistearst asjast arvab? Mida soovitab?
Rahustavad meetmed ja tervislikud elukombed on kindlasti kasuks. EEG leid on ka leiuta. Ennetavalt on teinekord väga kasulik vastav rohukuur läbi teha.
Pidage veelkord neuroloogiga (vajadusel ka mõne teisega) nõu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet