psühhikahäire-mis see on? 27.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr.Ennet!

Lugedes Teie vastuseid abivajajatele ,mainite korduvalt Taarat!
Eeldan,et see on eestlaste jumal?
Kas võib sellest järeldada,et usute nähtamatut-üleloomulikku?
Kuidas suhtute patsientidesse,kellel kogemused teispoolsusega(vaimumaailmaga)?
Kas need on kõik nn.psühh.diagnoosiga kliendid-patsiendid?
Mida arvate Piibli õpetustest(3.Moosese 19:31,20:6,27, 5Moosese 18:11,12, 5Moosese18:10-12,Efeslaste 6:12),kus keeld hoiduda ebajumalate,nõidade,ennustajate,ravitsejate,selgeltnägijate,spiritismi jne.eest,sest see on ohtlik vaimsele ja füüsilisele tervisele(deemonlikud jõud).Kas teie aktsepteerite neid jõudusid,või lähevad need inimeste paranormaalsed kogemused kõik mingi tähe ja numbrikombinatsiooni alla?
Kas usute,et on olemas kurjad(kurjuse) jõud,mis panevad inimest käituma enda tahte vastaselt?Kas kõik need patsiendid saavad diagnoosiks skisofreenia?
Piibel räägib üllatavalt palju spiritismist,maagiast ning sellega seonduvast ning hoiatab,hoiatab!Seega on need "kahjurid" ju olemas!
Kas Teie jaoks on need luulud,meelepetted-psühhikahäired?
Võibolla siiski reaalsed rünnakud??
Olen siiralt huvitatud Teie seisukohast ning see ei ole kuidagi provokatiivne lähenemine asjale,vaid SIIRAS HUVI!

Ootan väga Teie arvamust!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu nädal jaguneb tasa-targu eri tarkustele eri päevadel eri regioonide-ajastute tarkadele:
E - Jaapani jt. mõtte-targad, T - Hiina Lao, Konfutsius jt., K - India Budda, hinduism jt., N - Taara, R - Allah ja Mohammad, islamitargad, L - VT prohvetid, antiik, P - UT ja kaasaegsemad mõtte-targad.
Olen koolituselt arst ja spordiarst, töötanud aastaid psühhiaatrina, seega näen nii religiooni-praktikas/teoorias ikkagi ka psühholoogilisi registreid. Sobivad need õpetused miljonitele - järelikult tarkuseiva on seal vägev.
Uku Masing õpetas ka, et vajame uut sünteesi: ajalise-ajatu, lõpu-lõputu ja ka nn teispoolsuse küsimustes. Ja abiks siin religioosne ekstaas. (vt. A. Hiob "Uku Masingu religioonifilosoofia põhijooned" - Dissertationes Theologiae Universitatis Tartuensis - Tartu 2000).
Teoloogiline "noodivõti" aitab meid uutele intuitsiooniradadele, aga sellele peab eelnema ratsionaal-teaduslik mõtte-noodistiku ja elukogemuse praktika, keha-vaimu-hinge koolitus ja treening.
Haiguste diagnoos ei sõltu mitte ilmalikest või siis teoloogilistest mõtetest vaid nende suhte-vahekorrast isikuga.
Ka Taara Teid avitab!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kanep, ärevushood ja depressioon

Tere,
mul tekkisid peale suurt stressi ning tihedat kanepi tarvitamist suured ärevushood ning tuju langus. Ma käisin läbi kõik kiirabid, perearstid, EMO-d ja psühhiaatrid. Mulle kirjutati välja Diazepam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esiteks, AD (Zoloft) annust vähendada ja siis selgub, et ka see AD sobib või ei sobi. Kui seisund, enesetunne ei parane ja tulevad uued eba-tunded, siis see AD ära jätta.
Rahusti Diazepam - sobib. ...

Loe edasi

vaimne alaareng

Kas vaimne alaareng on psühhikahäire?Kas vaimne alaareng jääb eluks ajaks külge või ?Kas vaimse alaarengu puhul tehakse täiskasvanutele ka teste ?e

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vaimne alaareng on väga lai mõiste - mõne üksiku vaimse arengu aeglustumine või pidurdumine ja ka praktiliselt enamus psüühikafunktisoonide häiritus.
Harjutamisega inimese nii kehalised kui ka vaimsed ...

Loe edasi

külmus

Olen mures oma mehe pärast, kes tarvitab alkoholi. Mina ei salli purjus meest silma otsaski ja sellepärst tulevad meil pahandused. pahandan järgmine päev temaga, aga see viinaralli ei lõpe ega lõpe ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Süüdistamine, valetamine, agressiivsus, armukadedus - kroonilise alkoholismi selged tunnustähed. Kui ravida, siis muutused, kui edasi juua, siis asjaolud süvenevad. Jutuga siin kaugele ei jõua. Lubadustega ...

Loe edasi

psühhiline haigus.

Tere! Kuidas liigitatakse inimesed kel on psühhikahäire ja kel vaimupuue.Mis on nendel vahet. Mis on tunnuseks ,et inimene on just vaimupuudega.
ootan vastust.Üks neiu

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psüühikahäired võime piltlikut jagada kolme rühma: a) psühhootilised häired, b) neurootilised häired, c) vaimse arengu ja taandarengu häired.
Esimene rühm on see, mida tavaliselt vaimuhaiguseks ...

Loe edasi

eelmise küsimuse jätkuks.

Tere kirjutasin just pika jutu ja pole veel vastust saanud, aga lisaks siia juurde veel natuke: nimelt alles pregu hakkas koitma, et see vist pole normaalne, kui peaaegu täiskasvanud neiu vahel võitleb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kasvuraskused-probleemid on kõigil. Fantaasi-küllane inimene on mõnikord endale probleemiks. Seda juhtub. Sul on hea Ema - tema tunneb Sind v.hästi ja oskab ka kõige targemat nõu anda. Räägi temaga kuula ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: