stress 11.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen võtnud fevariini juba kolmandat nädalat. Kaks nädalat võtsin 25 mg õhtul ja päeval võtsin xanaxit vajadusel. Nüüd hakkasin võtma 50 mg õhtul ja päeval xanaxit vajadusel. Uni on küll hea, aga hommikul tulevad värinad peale ja pean xanaxit võtma, et värinad ära läheksid. Kas tuleks fevariini kogust suurendada, või võtta hommikul ja õhtul. Muidu teisi tervisehäireid nagu enda teada ei ole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Fevarin (fluvoxamin) tabletid on 50 ja 100mg. Kuni 100 mg võetakse ühekordselt ja õhtul. Suuremad annused jagada hommiku ja õhtu vahel. Kui vajalik/sobib inimesele, siis võib ka võiksemaid annuseid jagada õhtu ja hommiku vahel. Hommiku-värinatel põhjusi mitmeid, võib ka (mõnedel) rohust tingitud olla. Xanax (alprasolaam, kuulub rahustite rühma) sobib, lühiaegselt. Mis Teil ikkagi põhidiagnoos, probleemi olemus?
Ülemäärane (häiriv) pingeseisund psüühikas on stress. Tingitud keskkonnatingimuste ja inimese vahelise suhte/suhtumise häiritud vahekorrast. Seega - rohtu võttes muudame vaid tagajärgi, mitte aga probleemi tervikuna. Kordamast ei väsi - vt. ja täida minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipe. Lugu nagu poliitikaski - tahad paremat, tegutse-vali parimad, vali Sinu huvivaldkonna Teadjad-Tegijad.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psüühika

Tervis. Olen lihtne noormees. Pikka juttu pole. Lihtsalt üks asi mis mind õudsalt häirib. Tavaliselt enne kui ma magama jään kuulen ma peas hääli. Teiste inimeste vestlustes ja mõningal juhul on need ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress võib ka oluline olla. Selge pildi saab asjast psühhiaatriga vesteldes.

Psühhiaatri jutule, vajadusel saad veidi arstirohtu, aga ka pingetest-stressist vabanemise nippe, juhiseid.
Loe edasi

stress

Tere
Kas stress võib põhjustada kõhugaase, masendustunnet, unetust jne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, võib küll.
Rohkem liikuda ja kõhutuul lahkubki organismist, masendus taandub ja uni paraneb.
Liikumine, see ongi tervise vundament.
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

stress.

tere mul on kusimus stressi kohta mul on endal kohutav stress ma tahan surra ma ei taha enam midagi mu elu on taiesti mottetu ma nuttan ja nuttan aga paremaks ei lahe mida teha ma kardan et ma ei pea enam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled Tark ning lollust Sa ei tee! Mine kohe koos mõne lähedasega psühhiaatri jutule. Saad ruttu ja tõhusalt kergendust.
Psühhiaatri jutule, kohe!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: