antidepressandi mõju kehakaalule 11.08.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Tarvitan Remeroni 4 kuud(ravi on veel ees 4kuud,diagnoosiks meeleoluhäire),selle ajaga on mu kehakaal tõusnud 5kg. See on aga mulle suureks probleemiks. Olen püüdnud vähedada maguse jms söömist,aga see ei aita. Kui enne selle ravimi tarvitamist oli kerge alla võtta,siis ravi ajal kaal kohe ei taha langeda,tee või tina.Oskate äkki soovitada midagi selle ravimiga sobivat kaalualandajat või seedimise soodustajat/parandajat.
Oleksin väga tänulik,muidu olen ravi lõppedes nagu elevant

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatud meeleoluhäirete korral on ainevahetuse parandamine ja kehakaalu edendamine vajalik, siis on Remeron väga hea. Kes ütles, et neli kuud veel peate võtma, aga võib-olla aitab ka kahest kuust, ühest kuust, võib-olla enam ei peagi võtma. Võib ju ka AD-d vahetada. Muid rohte (spetsiaalselt kehakaalu küsimuses) ma praegu koos Remeroniga küll kasutama ei hakkaks.
Pidage nõu ravitohtriga.
Õige dieet (tervislik toitumine) on loomulikult kasulik. Mootorsõidukitega on asi lihtme - sisseheide (tankimine) ja väljaheide (kulutamine) on ilusti tasakaalus. Inimeste puhul on see sisseheide paraku tihti suurem, "tangitud" energiat ei kulutata paraku ära ja nii need varu-kalorid e "pelmeenid" kuhjuma hakkavadki. Usurahvad teevad palverännakuid. Õige kehaline aktiivsus, tervise-rännakud koos vastava sisendusega (palveeluga) on kasulikud. Võimalusi palju.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet