kehakaal 25.07.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 32 aastane ja u. aasta otsa võtnud Seroxat-i. Selle ajaga on mu kehakaalule lisandunud ca 15 kg. Rohtu võtan veel ühe nädala, siis on ravikuur läbi. Mu küsimus selline: kas on oodata peale ravikuuri lõppu ka kehakaalu normaliseerumist või mitte?

Ette tänades

Tarvo

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tarvo, Teie kirjast ei selgu, mis on diagnoos, mille puhul Seroxat´i võtate. On see depressioon, paanikahood, sundhirmud jne? Depressiooni korral võetakse 1-2 (3) kuud, sundmõtete-tegude korral kauem. Kas põhiküsimus on Seroxat´i võtmisega kõrvaldunud ja probleemiks on vaid kehakaal? Kas Te peale antidepressandi võtmise ka muid elukorralduslikke muutusi tegite? Kas peretohtri juures olete mõnede nn sieelundite-ainevahetuse kaebustega käinud? Psühhiaatrina mõtleksin varjatud depressioonile, selle puhul organism "otsib" väljapääsu suurenenud söömisest. Seroxat e Paroksetiin söögiisu ei suurenda, kehakaalu ei kergita. Seega võib arvata, et kehakaal rohu lõpetamisega suuresti ei normaliseeru. Võibolla on Teie eluviis muutunud väheliikuvaks? Näete, et mitmed küsimused vajavad vastust - peretohter ja psühhiaater saavad Teid aidata. Liikumisaktiivsus on alati soovitatav.
Tervitustega Jüri O:-M: Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Antidepressandid ja kehakaal

Tere!

Ma tahtsin küsida, et kas antidepressandid tõstavad kehakaalu? Minul isiklikult veel ei ole tõusnud, kuid paljud kirjutavad, et on kaalust juurde võtnud. Millest see oleneb?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressiooni korral osa inimesi hakkab liigselt sööma ja kehakaal on seetõttu kõrgem. Mõnedele aga depressioon kaotab söögiisu ja kehakaal langeb.
Anorektikutel on vaja kehakaalu tõsta ja söögiisu ...

Loe edasi

kaalulangus

terv,
mul oleks selline küsimus, et kas saaks enda isu vähendada kuidagi psühhiaatria kaudu?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Saab küll. Liigsöömise üheks teguriks on varjatud depressioon. Sealt alustama peabki. Veidi AD-d, siis harjutused, toidukaardi korrastamine (kogus väikseks, mälumine 2-3korda suuremaks, lahjemad toidud, ...

Loe edasi

paroxetin hexal ja kaalutõus?

Võtan Paroxetin hexali ja infolehel on kõrvaltoimeks märgitud kaalutõus, millest see tekib? Samas Seroxati infolehel seda märgitud pole.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kehakaal sõltub söögiisust-söömisest, ainevahetuse kiirusest, närvipingest-rahulikkusest, kehalisest aktiivsusest. AD võivad ka neid süsteeme suuremal või vähemal määral mõjutada. Ise saate ka ju paljut ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: