depressioon???? 20.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen pikemat aega masendunud, tüdinud, väsinud, tunnen, et kogu kodune elu on üle pea kasvanud. Hea on olla siis kui magan ja magan palju, see on nagu sunduni, et panen pea padjale ja jään magama. Ärkan masenduses, et kõik on ikka endine. See on kestnud juba üle poole aasta, juunis on olukord küll paranenud, sest ilus ilm suudab mul enesetunnet parandada, aga mingil hetkel on masendus tagasi. Psühhiaatri järjekord oli 1,5 kuud ja nüüd on tunne. et kas ikka tasubki minna, sest hetkel on parem. Ega ei taha nagu võõrale oma muredest rääkida, tuttavatele ka mitte, aga vist ikka peab. Probleem on selles, et kui ma lähen vastuvõtule sellel hetkel kui ma ennast hästi tunnen, et kas arst siis üldse olukorrast õige ettekujutuse saab??? Kardan, et ta ei saa aru, miks ma seal üldse viibin.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooni põhjusteks on Teie, väliskeskkonna ning nende kahe omavaheliste suhte paljude tegurite (keeruliselt öeldes - agensite) ebakõla konkreetselt Teie jaoks. Olukorra parandamine e harmoonia nende tegurite vahel vajab millegi MUUTMIST:
a) kas enda keha-vaimu-hinge muutmist või karastamist,
b) kas väliskeskkonna (ka inimsuhte) muutmist, korrigeerimist,
c) kas enda suhtumiste (väärtushinnangute) nn läbikatsumist,
d) või siis nende kõigi üheskoos Teile sobilikus suunas "häälestamist".
Tehke pihtimist mõttes, siis kirjalikult ja siis tohtrile südamelt ära rääkides.
Selle 1,5 kuud järjekorra osas saab aidata:
1) tõhus eneseabi, 2) erapsühhiaater, 3) poliitiline aktiivsus (aga see võtab ju parasjagu aega, aga tulevikus ka vajalik).
Püüdke omaks võtta ütlung: KUI EI TAPA, SIIS KARASTAB!
Suvi ongi karastamiste aeg.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet