Coaxilist... 28.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtan praegu coaxili ärevushäire raviks.Olen ravi saanud paljude aastate jooksul korduvalt ,viimane kestis 2 aastat.Nüüd mõni kuu möödas ja kõik hakkas tasa pisi tagasi tulema.Ei saa vist enam ilma rohuta elada,tundub viimastel aastatel.Aga küsimus selline-võtan coaxili ära ja mõne aja pärast on hea olla.Nii umbes 3-4 tundi,peale seda hakkab lihtsalt iseenesest ärevus kasvama ,rõhuv tunne peas,hakkan õhetama,väga halb tuju ja ärritun kergelt,kätes kerge värin jpm.Täendab,coaxilil siis nii lühiajaline mõju.Praegu võtan nii,et vaheldumisi-pool,terve.4 x päevas.Nii soovitas arst.Poolest jätkub umb 3 tunniks ,tervest umb 4 tunniks.Ja kui aeg otsa saab,siis pean kohe võtma uue annuse ,sest muidu läheb olemine väga hulluks.Õhtupoolsel ajal pean pool tabl xanaxit kõrvale võtma ,natuke parem jälle.Tahaks teada ,kas coaxil pikemas perspektiivis hakkab ikka mõjuma ?Kui kaua ta niimoodi teatud tunde ainult mõjub?Kas asi läheb mõne aja pärast paremaks ja ärevus väheneb või mõjubki ta ainult nii-mõni tund .Muidu pidi hea rohi olema,arst ütles.On jah,aga ainult mõneks tunniks.Kas on lootust,et kunagi enam ärevus nii enam ei laineta ja saaks kuidagi tasakaalu? Et kunagi võiks coaxilist ka lahti saada ?Mis Teie sellest asjast arvate?Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Coaxil (Tianeptiin) toimib AD-na, sisemise rahustina-tasakaalustajana ja omab ka psühho-stimuleerivat toimet. Seega - hea rohi. Nn. klassikaline tarvitamisannus on üks tabl. kolm korda päevas enne sööki.
Kui Te oma elustiilis midagi ei muuda, kehalis-vaimseid-hingelisi harjutusi tegema ei hakka, oma hoiakute muutmiseks midagi ette ei võta, siis jäätegi tabl. võtma ja annused ilmselt veelgi suurenevad , organism ju harjub.
Mida teha? - sellest olen siin varemalt korduvalt kirjutanud.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevushäire

Kuidas vabaneda ärevushäirest? Teen regulaarselt trenni ja varem maandas trenn kõik pinged. 3,5a tagasi sattus mu lapse elu reaalsesse ohtu ja ta pääses väga napilt, sain sellest vaimse trauma. Perearst ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tänapäeva suurimateks
probleemideks on ärevushäired, stress-depressioon ja unehäired, mis muutuvas
ühiskonnas annavad endast üha enam tunda.”
Psüühikahäirete probleemid ajateljel arenevad ...

Loe edasi

rivotrili sõltuvus

Tere!
Tarvitasin rivotrili 4,5 aastat iga päev. Praegu pole seda rohtu enam võtnud, kuid võõrutusnähud kestavad. Peamiselt häirivad tugevad lihaspinged, lihaskiskumised ja ärevustunne.
Andke ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kerged kehalised harjutused (suhteliselt palju teha lihaste siputusi, lõõgastusi, raputusi, kergeid venitusi ja Mg (magneesiumi) preparaate või siis mineraalvesi "Borjomi" - eelistaksin viimast.
Eriti ...

Loe edasi

Coaxil

Tere, põen depressiooni ning ärevushäirete all. Olen tarvitanud Paroxetin hexali, Coaxili ning Escitaloparm tevat. Kuna suureks probleemiks on just iiveldus, siis abi olen saanud ainult Coaxilist, teised ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tsüklihäired on eelkõide tingitud Depressioonist ja ärevusest. Selle valdkonna küsimustes konsulteerida ikkagi naistearstiga.
NB! ainult arstirohust ei piisa, vajalikud on harjutused. (vt. varasemaid). ...

Loe edasi

psühhiaatria

Tervist!
Olen 57-aastane.Möödunud aasta detsembrist võtan COAXIL-i. Alguses tundus, et tervis läks paremaks,aga märtsis oli nii häid kui habu päevi. Aprillis otsustasin ravimivõtmise katkestada. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Coaxilist (Tianeptil) juttu juba eelnevates vastustes oli. Iiveldus võib olla selle rohu kõrvaltoimeks, aga ei pruugi olla.
Detsembrist juunikuuni on päris mitu kuud - üle poole aasta. Üheksa kuuga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: