stress ja rasedus 11.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen juba aasta võtnud Seroxati.Hakkasin seda võtma kuna mul tekkisid ärevushäired.Rohi aitas ja ka negatiivseid mõtteid ei mõtelnud.Nüüd käisin arstil-rasedust 6 nädalat.Jätsin rohud kohe ära.Esiteks on mul nüüd tugevad ärajääma nähud.Varasem suur soov teist last saada on kadunud.Hirmu ja õudustunne on.Olen 29 aastane.Samas ma tean,et kui ma raseduse katkestan,siis taas rohte võttes ma kahetsen tehtut.Ehk on ka mulle mingisugust abi.Ootan väga teie vastust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Täitke kõiki naistearsti soovitusi, seda esiteks.
Need nn ärajäämanähud kaovad, nendest vabanete. Tehke jalutuskäike, suhelge esimese lapsega. Tundke rõõmu ja õnne, et loote ja kannate endas uut elu. Emainstinkt ütleb täpselt, mida teha, palju teha, kuidas teha ja mida mitte.
Olge õnnelik - Teil selleks suur-suur põhjus olemas.
Nautige kevad-tärkamist.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Rasedus ja stress, depresioon

Tere!

Küismus selline. Kuidas mõjub lootele pidev stressis olek? Mul on rasedust 23 nädalat. Olen terve raseduse aja olnud vahelduva eduga olmemuredest tingitult stressis või depressioonis. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Raseduse juht-tohtriks on naistearst. Tema dirigeerib ja suunab vajadusel mõne teise arsti jutule.
Korralik puhkus annab jõudu, jõudu ka iga-sugu-sorti stresside suhtes. Jalutuskäigud, rahustavad ...

Loe edasi

stress

olen 25 aastane 2 lapse ema. Kui olin 20 -21 aastat vana oli minu elus raske periood. kui ootasin 3 kuud last sain teada et mu isal on halvaloomuline kasvaja. sattusin masendusse jaäärepealt oleks mul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Närvid on veidi "pinges." Soovitaksin Teile veidi AD ja Teile sobilikus annuses. Ka rahustavad harjutused. Ainevahetust korrigeerib hästi Remeron. Aga eks psühhiaater ja Teie koos otsustate.
See ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: