Efexor?? 09.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Võtsin eile õhtul esimese sellenimelise AD.Tunni-paari pärast oli mu uni nagu pühitud ja kl 5 -ni võitlesin voodis meeletu ärevusega.Siis võtsin xanaxit ,sain pisut magada.AD hakkasin võtma ärevuse raviks.See käib mul lainetena-kodus ei ole ,kui pean kuhugi minema ,siis võib asi hulluks minna ja enamasti ka läheb.Viimane ravi oli zoloft,mis lõppes alles dets.Seda võtsin üle poole aasta ja kõik hakkas nüüd tasa pisi tagasi tulema.Muide talvel oli asi päris korras.Kuigi üksikäimise-minemise hirmud ei olnud vaibunud.Ega need vist enam kaogi.Juba mitu aastat ei ole suutnud seda enmdast välja juurida.
Tahstin küsida,kui kaua see oline nii hull võib olla ,kui Efexoriga alustatud.Ei suutnud täna isegi tööle minna.Võtan xanaxit praegu ka ainult kui enam teisiti ei saa,sest kardan ,et see jääb lihtsalt külge.Paar a tagasi võtsin xanaxit 9 kuud järjest ,kuna ei saanud temast lahti.Kuigi olemine on praegu väga santpea justkui segane,kõik ärev ,käed-jalad higistavad.Või peaks võtma xanaxit ,et mitte kannatada? Millal peaks paremaks hakkama minema ja millal ravime võiks toimima hakata???Tänud ette.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Efexor (venlafaksiin) sobib nii depressiooni kui ka teatud mustriga ärevushäirete raviks. Isiklik sobivus selgub anamneesist (häire olemusest tuleneb rohu valik)) ja rohu tarvitamisel ilmnevast võimalikest kõrvaltoimetest. Üleannuastamise või siis ülitundlikkuse korral võib ärevus suureneda. Rohi peab ju olukorda parandama, aga mitte halvendama, töövõimet halvama.
Soovitan ravitohtriga nõu pidada.
Mida oma eluviisides muutnud olete ja muuta kavatsete? Kuidas keha tugevdate, meele-mõttelaadi kujundate, hingeelu kosutate? Kuidas psühhoregulatsiooni-harjutused edenevad? Kas olete pihtinud, mediteerinud?
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Lähedase inimese depressioon

Tere,

minu kallil mehel on mitu aastat kestnud depressioon. Varem on ta võtnud Efexori ning siis kui meie suhe oli uus, siis see lisas positiivseid emotsioone tema ellu. Nüüd, kui hakkasime ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioonil mitmeid toimeid meie tundeelule, meelemaailmale, kehale, sotsiaalsele tegevusele (vt. minu raamatust "Väljavalitu" Haigemaja 2. korrus). Efexoril (venlafaksiin) on SNRI (serotoniini ja epinerfiini) ...

Loe edasi

unetus

Terve dr. ja ilusat suve!Minul mure järgmine:saan ärevuse ja paanikahoogude vastu efexori ja ketipinori,võtan neid nii nagu dr ütles 1 efexor75 ja 1 ketipinor100mg hommikul ja üks ketipinor õhtul asi selles ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Raviarstiga täpsustada raviskeemi.
Soovitaksin Efexori asemel (või siis lisaks juurde - otsustab raviarst) Mirtasapiini sisaldavaid ravimeid (Remeron, Esprital, Mirtazapin actavis).
Alkoholi ...

Loe edasi

EfexorXR

Tere lp. doktor!

Minu psühhiaater kirjutas mulle sellise ravimi - EFEXOR XR, kuid apteegis avastades, kui kallis ta on võrreldes eelmisega, mida kasutasin...olin sunnitud hetkel loobuma...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seroxat (Paroxetinum) sobib depressioonide, ärevuse, paanika, sundhirmude korral. Annus 20mg ...40..50mg. Selle rohuga võib kaasneda sex-huvi langust (aga see võib ju ka depressioonist olla).
Efexor ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: