Kelle juurde soovitate pöörduda ADD kahtlusega? 26.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kahtlustan, et mul on ADD/ADHD-d. Lühidalt ja poolikult järgnevate põhjuste tõttu:
* Mul on alati olnud probleeme mittehuvitavate asjade lõpetamisel (täpsemalt nendega tegelemisel, isegi kui üritan kõigest väest).
* Tihti alustan uusi või huvitavaid asju suure hurraaga, aga 99% juhtudest peale päeva (kaht) aktiivset tegutsemist jääb asi soiku. Olen küll proovinud jätkata, vahel õnnestub, vahel mitte. Seda ka selliste asjade juures, mis on huvitavad ja/või mida tahan valmis saada.
* Keskendumisega on probleeme ja tänu sellele on produktiivsus kohutav. Võin päevi teha paari tunni tööd.
* Endal on tunne (võibolla petlik, ei oska hinnata), et see kuhu olen jõudnud on rohkem ande, kui töö küsimus. (Näiteks on üks õppejõud kommenteerinud, et minuga saab arutada teemadel, millest osade kolleegidegagi ei saa rääkida jms.)

Kindlasti on asju, mis hetkel ei tulnud meelde siia kirjutada.
Hetkel tunnen, et on tekkimas nn. proffessionaalne masendus (õnneks ei ole see veel mujale üle kandunud) ja kardan, et ka tööl on tekkimas probleeme (on projekti lõpp ja enamus asju on tegemata, olgugi, et päevad läbi üritan asju valmis saada).

Kas te oskate mõnda head eksperti soovitada (ja tema kontaktandmeid anda) või muud infot anda, kelle juurde pöörduda, kelle abil saaks probleemile lahenduse? Hea meelega pöörduks otse kellegi poole ja vaikselt lahenduse leida.

Parimat,
I

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüperkineetilised häired algavad juba koolieelsel perioodil. Kuna olete juba töölkäiv kodanik, siis ilmselt on ka puberteediperioodi kaugemale minevikku maha jäetud.
Järeldus - kui siiani Te ei ole tohtrite juures käinud ja seda häiret täheldatud, siis täiskasvanueas see EI teki.
Töövõimet mõjutavad mitmed tegurid: unehäired, depressioon, kurnav stress, läbipõlemissündroom, otsustamata otused e psühhasteeniline seisund jne.
Diagnoosida häiret ning aidata saab konkreetselt ikkagi psühhiaater Teid nähes, vesteldes.
Kõik psühhiaatrid on korraliku ettevalmistusega, staažikamatel on elukogemusi rohkem. "Vaimne klapp, sobivus" psühhiaatriga selgub juba suuresti tere-tere perioodil, esmapilgust, alateadvuslikult (õigem öelda - teadvustamatult).
Parimat Teilegi,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

agrisiivsus ja närvid läbi

tere mul on selline mure et viimasel ajal olen muutunud väga agrisiivseks ja närvidega ka probleemid . Läksin sellepärast naisega lahku ja kodus on perega ka koguaeg selle pärast probleemid et mida soovitate ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stressi tänapäeval palju. Head arstirohud olemas - psühhiaater kirjutab.

Valvearst võtab Psühhiaatriakliiniku dispanseris igapäevaselt vastu. Vastuvõtule.

Tervislikud eluviisid, ...

Loe edasi

kuhu?

Millise psühhiaatri juurde soovitate tallinnas pöörduda? ( extasy probleem)

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Wismari Haigla või siis PERH Psühhiaatriakliinik Paldiski mnt. 52.
Tegutseda kohe,
tegeleda spordiga!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Tähelepanu puudulikkuse sündroom - ADD

Tere, kas te oskate öelda, kust saaks eestikeelset nõu tähelepanu puudulikkuse sündroomiga partneriga suhtlemise osas? Eestikeelne materjal, mida olen leidnud, käsitleb ADD-d põhiliselt kui lastehaigust ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Yhiselt psyhhiaatri vastuvötule vöi siis perepsyhholoogi juurde. Teiepoolset möistmist, tolerantsust, asjaoludesse "kylma köhuga" suhtumist. Tema poolset soovi end veidi kujundada läbi spordi, kehalise ...

Loe edasi

Soovin abi

Kasvatan autistlikku last (aspergeri sündroom). Ta saab 12 aastaseks ja on tulemas puberteedi iga.Ta on muutunud närvilisemaks ja koolis on tekkinud probleemid.Ta õpib individuaal õppeprogrammi alusel. ...

Vastas dr Kadri Toomla

Soovitaksin Teil lapsega lastepsühhiaatri poole pöörduda, võimalusel selle poole, kes lapsega juba varem tegelenud on ja tema iseärasusi tunneb. Kirjast ei selgu, kas lapsel on kodus või suhtlemiskeskkonnas ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: