koondamine 08.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 45 aastane naine ja mind hakkatakse koondama.Tööjaotus muutub.Ma pole kunagi ilma tööta olnud ja nüüd elan nii üle seda töökaotust teades, et siin väikeses linnas mingit kohta mulle ei ole.Muretsen ka laste pärast, kuidad neil koolis läheb.Üleüldse olen suur muretseja ja teen ise oma elu raskeks aga ma ei suuda oma mötteid positiivseteks muuta.Nädal aega olen nüüd kasutanud Seroxati ja tervis on veel viletsmaks läinud ka Fenasepaami kasutan kergel kujul.Jõudu ei ole ja miski ei huvita.Hea ,et pean olema pool päeva tööl (pool kohta on) muidu ei jöuakski siin olla.Tean, et soovitate -mõtle positiivselt.Aga ma ei suuda kuna pole kunagi töötu olnud.Jutt on küll väga segane aga panin kirja nii nagu momendil mötlesin.Olen eluaeg olnud raamatupidaja ja muud ei oska ka ,füüsilist tööd kaelaradikuliidi pärast eriti teha ei saa.Ehk ikka vastaksite mulle.Tahtsin veel küsida tean, et te tablete eriti ei poolda aga mida te arvete Seroxadist üldse.Tervitades Valve.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antidepressante on mitmeid. Kui hästi mõjub, siis jätkake. Kui aga toime tagasihoidlik ja kaebused-enesetunne endiselt "vaevlevad", siis vaja annust või siis rohtu muuta, muid tegemisi-harjutusi korrigeerida.
Sotsiaalseid olusid parandab ainult sotsiaalne tegevus ja tabletiga me seda ei muuda. Järelikult - vajalik ka sotsiaalne aktiivsus: töökoha otsimine, erakondlik tegevus jne. Ärgge alla andke!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet