rohud 27.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere olen söönud 2 kuud antidepressanti Cipralex ja nüüd vahetatakse need välja paroxetini(seroxat)vastu.Kas selline ühelt rohult teisele üleminek on lubatud?ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii Cipralex (estsitalopraam) kui ka paroksetiinirea ravimid ( Seroxat, Rexetin, Paroxetinhexal) on sarnase toimemehhanismiga - selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid, s.o. valikuliselt pidurdatakse serotoniini tagasihaaret sünapsites ja see tähendab, et serotoniini kantakse sünapsis rohkem edasi, tema toimet tõhustatakse.
Kui oleks ainult üks ja universaalne antidepressant, siis tohtrirohu vahetamise küsimus päevakorda ei tõusekski. Rohtudel on erinevad "toimemustrid", inimesed reageerivad erinevatele rohtudele erinevalt - vahetamine teatud juhtudel seega võimalik ja vajalik.
Analoogiline on olukord erakondadegagi - erakonnad jutlustavad eesti asja ajamise juttu kauniskõneliselt, aga praktika toob välja esinevad "iluvead".
Praktika e reaalne elu näitab nii konkreetse rohu kui ka erakonna toimemehhanisme.
Teatud juhtudel on rohu vahetamine näidustatud.
NB! Vaja on ka muid mõjutegureid rakendada, rohust üksi ei piisa.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

psühhiaater?

Käisin uue psühhiaatri juures ja ta ütles mulle ots"Sa ei saa magada rohud peale"kas nii tohib kliendile õelta?Ma jäin Nastja tõttu deprsooni aasta 2011 ja 2012 aasta veebruaril käisin oma ema juures külas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimesed on erinevad ja kõik kõigiga ei sobi - seda nii eraelus, aga ka tohtreid silmas pidades. On olukordi, et teatud arst mõnele depressiooniga inimesele - hingelise klapi puudumise tõttu - ei sobi. ...

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: